APP/ Daržovės/ Užkandžiai/ Vasara/ Visi receptai

Lauže keptas sūris su pomidorų salotomis

Vasarodami kaime gauname šviežių naminių sūrių, o ten sūrius, jei jau gamina, tai tikrai ne mažus, per kartą ar du sunku suvalgyti. Jeigu atlieka koks galiukas saldaus pieno sūrio, kepame jį ant laužo, kad būtų patogiau valgyti, persmeigiame iešmeliu. Prie tokio sūrio puikiausiai tinka aštrios naminių pomidorų salotos pagal mano vyro mamos receptą: mėsingi pomidorai iš Močiutės šiltnamio ir daug daug šviežio česnako iš gretimos lysvės…

Apie lietuviškus sūrius galima būtų šnekėti ir šnekėti: rūgštūs varškės, saldaus pieno, rūkyti, džiovinti, kepti, su kmynais ir kitokiais prieskoniais. Kuo jau kuo, bet savo sūriais tikrai turime didžiuotis.

P.S. Šį kartą sąmoningai prie ingridientų nenurodau kiekių, čia svarbiau idėja, o kiekvienas pasirinks kiek ir ko gaminti pats. Tai labai skani vegetariška vakarienė prie laužo – aromatingas keptas sūris su aštriomis pomidorų salotomis.

 

7 Comments

 • Atsakyti
  Rūta
  2011-07-21 at 7:47 pm

  Labai skaniai atrodo! Tikiuosi, turėsiu progą dar šį sezoną išbandyti tokį sūrį! 🙂

 • Atsakyti
  Indrė
  2011-07-21 at 7:50 pm

  Be galo gardžiai atrodo. Man kaip sūrio mėgėjai labai patiktų 🙂

 • Atsakyti
  Asta
  2011-07-25 at 10:21 am

  Mmm, tikrai gundo šis sūris… Labai skanios nuotraukos 🙂

 • Atsakyti
  Maisto Diletante
  2011-07-26 at 5:37 pm

  Kokia faina idėja verti sūrį ant pagaliuko…

 • Atsakyti
  Rennie
  2011-07-27 at 6:45 am

  Rūta, jį išbandyti tikrai verta.
  Indre, tikrai patiktų, jeigu dar su mėgstamais prieskoniais, labai skanu.
  Asta, ačiū, ir pats sūris labai skanus.
  Maisto diletante, labai patogu su tokiu pagaliuku vartyti, tik sūris neturi būti labai minkštas, geriau jau „pagyvenęs“.

 • Atsakyti
  Anonymous
  2011-08-08 at 3:35 pm

  Dekoju uz grazia ideja !!! Ir jeigu dar pacios pasigaminsit saldaus pienelio suri , bus liuks ! 🙂 (labai lengva ji pasigaminti ir „mazos virtuves“ salygomis :))
  Sekmes !!!!

 • Atsakyti
  Rennie
  2011-08-08 at 9:25 pm

  Į sveikatą! Esu ir aš saldaus pieno sūrį gaminusi, tikrai labai paprata, į verdantį pieną supilu citrinos sultis, o kai pieną sutraukia, viską šast į sūrmaišį. Štai ir naminis sūriukas 🙂

 • Komentuokite