APP/ Baziniai receptai/ Visi receptai/ Žiema

Makaronai su citrinų ir česnakų padažu

Kiek kartų esate girdėję, jog makaronai – nesveikas maistas? Kai išgirstu šį teiginį, visada prisimenu lieknuosius italus ir pagalvoju, kaip gi jie, valgydami tiek daug makaronų, išlieka liekni? Makaronai nelygu makaronams, bet kokybiška pasta turi atitikti šiuos kriterijus:

 1. Kokybiški makaronai gaminami tik iš kietagrūdžių kviečių Semola di grano duro.
 2. Kokybiški makaronai gaminant yra perleidžiami per bronzines formas, kad jų paviršius būtų pašiauštas ir padažas kuo geriau juos padengtų.
 3. Kokybiški makaronai džiovinami ilgai. Kuo ilgiau džiovinami, tuo daugiau naudingųjų medžiagų juose išlieka. Pramoniniu būdu pasta džiovinama kelias valandas aukštoje temperatūroje, o mažieji gamintojai sau gali leisti makaronus džiovinti natūraliai net 20 valandų, aišku, toks produktas yra brangesnis.

Jei makaronai atitinka visus 3 aukščiau išvardintus kriterijus, jie – puikus baltynų ir skaidulų šaltinis, gausus baltymais. Bet net ir naudojant kokybiškus makaronus svarbu jų nesugadinti ir paruošti ne tik skaniai, bet ir sveikai. Gaminant makaronus svarbu:

 1. Nepersivalgyti! Vienam žmogui sausų makaronų reikėtų 75-100 g. Net jei labai mėgstate, nepadauginkite jų!
 2. Makaronus virkite tiksliai tiek laiko, kiek nurodyta ant pakelio. Skirtingos rūšies pasta turi ir skirtingą virimo laiką. Todėl svarbu makaronų nepervirti ir valgyti juos paruoštus al dente.
 3. Kokybiškai išvirtų makaronų svarbu nepersistengti gardinant įvairiais riebiais padažais. Tikri itališki makaronų patiekalai dažniausiai pateikiami su daržovėmis, alyvuogių aliejumi, prieskoniais, kurie skatina virškinimą. Jei patiekalas sotesnis, jis gaminamas su mėsa, žuvimi, o padažas jam ruošiamas su trintais pomidorais (ragu alla Bolognese), tirštinamas kiaušiniais (Pasta Carbonara), gardinamas įvairiais pesto padažais, sviestu bei padažo konsistencija reguliuojama vandeniu, nupiltu nuo verdamų makaronų ar sultiniu. Riebi grietinėlė itališkuose pastos receptuose sutinkama retai.

Šį kartą makaronų patiekalą ruošiau iš pastos, kurią gavau tiesiai iš Italijos užsisakiusi italiskakrautuvele.lt. Tai ekologiška kietųjų kviečių pasta, gaminama nedideliais kiekiais Brescia apylinkėse. Jos pavadinimas “Fojadine” – reiškia naminių, rankomis pagamintų makaronų formą tradiciškai vadinamą Linguine. Šie makaronai atitinka visas tris, viršuje išvardintas, kokybiškų makaronų savybes. Mane jie sužavėjo savo natūraliomis spalvomis – žali su džiovintais bazilikais bei su dilgėlėmis, oranžiniai – su aitriąja paprika, rausvieji – su burokėliais, geltonieji – su citrinomis. Gaminimui pasirinkau būtent geltonos spalvos, švelnaus citrinų skonio pastą, kuriai padažą ruošiau su citrina, česnakais, aitriųjų paprikų dribsniais, alyvuogių aliejumi, sviestu ir vandeniu nuo verdamų makaronų. Ingderinentų šiam patiekalui prireiks vos kelių, bet visų kuo natūralesnių ir kokybiškesnių, o pats gaminimo procesas nesudėtingas ir labai greitas. Mes juos valgėme kasdieniams pietums, nes lengvai paruošiau vos per 20 minučių! Pietaujant ir dirbant namuose toks receptas labai praverčia, nes per pietų pertrauką galima suspėti jį pasigaminti ir pavalgyti.

Makaronai su citrinų ir česnakų padažu

4 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 5 (4 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: 3 asmenims
Gaminimo laikas: 20 min.

Sudėtis

 • 250 g mėgstamų makaronų, naudojau šiuos
 • 1 citrinos
 • 3 šaukštų kokybiško alyvuogių aliejaus
 • 30 g sviesto
 • 5-6 didelių česnako skiltelių
 • 0,5 šaukštelio aitriųjų paprikų dribsnių
 • puokštės šviežių petražolių
 • 0,5 šaukštelio juodųjų česnakų druskos arba keiskite ją paprasta
 • 2 samčių vandens nuo makaronų virimo
 • saujos tarkuoto kietojo sūrio

Eiga

1

Užkaiskite didelį puodą su vandeniu, pasūdykite, kai užvirs sudėkite makaronus ir virkite tiek laiko, kiek nurodyta ant makaronų pakelio.

2

Kol verda makaronai paruoškite jiems padažą. Česnakus nulupkite ir smulkiai sukapokite, pakepinkite keptuvėje ant sviesto su alyvuogių aliejumi. Citriną gerai nuplaukite, jos žievelę smulkiai nutarkuokite, o sultis išspauskite. Prie česnakų berkite tarkuotą citrinos žievelę, gardinkite aitriųjų paprikų dribsniais, druska, aš naudojau aromatingą juodųjų česnakų druską, kuri suteikė dar daugiau aromato, trumpai maišydami pakepinkite ir supilkite kelis nedidelius samtukus vandens nuo verdamų makaronų, galiausiai supilkite citrinos sultis. Padažą užvirkite ir iš karto į jį sudėkite išvirusius makaronus, išmaišykite, apibarstykite pjaustytomis petražolėmis ir dėkite į lėkštes. Prieš valgydami apibarstykite tarkuotu sūriu.

Užrašai

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su italiskakrautuvele.lt

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite