APP/ Atsargoms/ Daržovės/ Visi receptai

Marinuoti agurkai pagal MAMĄ

Pačius skaniausius agurkus žiemai marinuoja mano MAMA! Ir tai ne tik mano vienos nuomonė, bet ir visų, kurie tik paragauja mamos marinuotų agurkų. Vasaros pabaigoje visa jos virtuvė būna nustatinėta trilitriniais stiklainiais, su juose nardančiais marinuotais agurkais. Tą patį darydavo ir mano močiutė, o dabar savo augintus agurkus marinuoju ir aš.

Šiemet mano auginamų agurkų derlius vienoje iš pakeltų lysvių tiesiog džiugina! Nespėju jų rinkti, kad neperaugtų, o su peraugusiais ruošiu šias “budinčias” agurkų salotas, kurios šaldytuve laikomos išbūna iki kelių savaičių, nors suvalgome jas visada daug anksčiau. O patys mažiausi ir gražiausi agurkai iš mano lysvės keliauja į stiklainius laukti žiemos. Pagal mamą ruošti agurkai visada būna traškūs, kieti ir saldžiarūgščiai. Juos gaminant nereikia gailėti nei acto, nei cukraus, nei druskos, nei geriausių prieskonių, juk valgome juos tikrai ne kasdieną. Marinuodama agurkus visada renkuosi kokybiškus ir gražius laurų lapus, kadangi labai nemėgstu sulūžusių ir perdžiūvusių lapelių, marinavimui renkuosi Santa Maria džiovintus laurų lapus iš Turkijos. Taip pat beriu kelis kvapniuosius pipirus, garstyčių sėklų, saują šviežių krapų žiedynų iš savo daržo ir ką tik iš lysvės išrautų česnakų skiltelių. Beveik visi paragavę šių agurkų, paprašo recepto. Jų receptu dar prieš 6 metus pasidalinau ir pirmojoje savo knygoje “Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus” (knygynuose jos neiškokite, nes jau seniai pasibaigęs tiražas). O šiemet dalinuosi su jumis ir bloge.

Marinuoti agurkai pagal MAMĄ

21 votes, average: 4,00 out of 521 votes, average: 4,00 out of 521 votes, average: 4,00 out of 521 votes, average: 4,00 out of 521 votes, average: 4,00 out of 5 (21 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: 3 l arba 5x750 ml

Atsargoms

Sudėtis

 • 3 l stiklainio nedidelių šviežių agurkų
 • puokštės šviežių krapų viršūnių
 • 4-6 česnako skiltelių
 • 5 Santa Maria laurų lapų
 • 10 Santa Maria kvapniųjų pipirų
 • 1 šaukšto garstyčių sėklų
 • Marinatui:
 • 1,5 l vandens
 • 1 stiklinės (250 ml) 9 % acto
 • 1 stiklinės (250 ml) cukraus
 • 2 nubrauktų šaukštų druskos

Eiga

1

Kuo šviežesnius ir mažesnius agurkus nuplaukite. Jei agurkai ne tokie švieži, trumpam užmerkite juos kuo šaltesniame vandenyje. Išplaukite ir sterilizuokite stiklainius marinavimui, taip pat pasiruoškite ir metalinius dangtelius užsukimui. Šiam kiekiui prireiks 5 stiklainių po 750 ml arba 3 l stiklainiui.

2

Į kiekvieną sterilizuotą stiklianį berkite po kelis kvapniuosius pipirus, žiupsnelį garstyčių sėklų, įmeskite po vieną lauro lapą ir po kelis krapų viršūnių. Ant prieskonių kuo tankiau sudėliokite agurkus, taip, kad jų stiklainyje tilptų kuo daugiau. Kiekvieną stiklainį su agurkais ir prieskoniais užpilkite verdančiu vandeniu. Uždėkite dangtelius (bet jų neužsukite) ir palikite valandėlei, kad pravėstų.

3

Nuo pravėsusių agurkų nupilkite vandenį tiesiai į puodą. Jo turėtų būti apie 1,5 l. Į tą patį puodą su vandeniu pilkite actą, berkite cukrų ir druską, išmaišykite ir viską užvirkite.

4

Verdantį marinatą užpilkite ant agurkų ir iš karto sandariai užsukite. Užsuktus stiklainius apverskite ir sudėliokite ant virtuvinio rankšluosčio, o ant viršaus užklokite kuo šiltesnį vilnonį pledą, pūkinę striukę ir gerai apkamšykite, kad stiklainiai kuo ilgiau išliktų šilti. Dažniausiai taip šiltai apkamšytus agurkus palieku nakčiai, o ryte atklojusi juos sudedu į lentynas laukti žiemos.

Užrašai

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su Santa Maria Lietuva

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite