Leidžiant vis daugiau laiko namuose atsiranda ir daugiau laiko išbandyti naujus receptus, kuriuos visada norėjosi pagaminti, bet vis nesurasdavome laiko. O pas mane tokių receptų visa eilė! Naminės pitų duonelės šioje eilėje stovėtų vienos pirmųjų.
Karantino metu, kai stengiuosi kuo rečiau lankytis maisto prekių parduotuvėje, labiausiai pasiilgstu šviežios ir skanios duonos iš mėgstamos kepyklos. Todėl pirmiausiai bandau lengvai iškepamas plokščias duoneles, kurioms net nereikia orkaitės. Šviežios pitos man visada primins kelionę į Izraelį su visa šeima, kai skaniausias maistas būdavo šviežios pitos, prigriebtos gatvės kepykloje ir humusas bei vietinės daržovės iš turgaus. Tą lauknešėlį nešdavomės prie jūros, dalindavomės pitomis, o jų kišenes prigrūsdavome humuso bei daržovių. Skaniau ir būti negalėjo! Vedina tų prisiminumų šią savaitę savo šeimai pirmą kartą pati iškepiau pitų. Visą gaminimo procesą nufilmavau ir įkėliau į Sezoninės Virtuvės Instagram story highlihgts pavadinimu “Pitos” . Dabar stengsiuosi kuo dažniau savo Instagram paskyroje dalintis filmuotais receptais, juos matyti galėsite čia.
Kepant pitas reikėtų:
- Išminkyti tešlą kuo geriau, tai truks tikrai ne kelias minutes, o kai tešla iškils, reikėtų ją iškočioti į paplotėlius, kad kuo geriau išsipūstų.
- Nuostabu, kad šioms duonelėms iškepti nereikia net orkaitės, išsiversti galima turint tik keptuvę, tik ją reikėtų gerai įkaitinti.
- Kadangi pitas kepiau kelis kartus: vieną kartą tik iš šviesių speltų miltų, o antrą kartą į juos įmaišiau ir rupių speltų miltų. Iš patirties sakau, kad kišenės pitose man geriau susiformavo pridėjus rupių miltų.
- Kad pitos kuo ilgiau išliktų šviežios, iškeptas ir dar šiltas jas suvyniokite į virtuvinį rankšluostį, jis neleis joms išsausėti. Geriausiai pitų iškepti tiek, kiek jų galite suvalgyti, nes kitą dieną jos jau bus sudžiūvusios.
- Vakarykštes pitas lengvai atgaivinsite įsukdami į sudrėkintą rankšluostį ir pašildę orkaitėje neaukštoje temperatūroje tol, kol rankšluotis išdžius bei savo drėgmę perduos pitoms.
- Pitų tešlos galima pasiruošti ir iš anksto bei laikyti ją šaldytuve iki 3 parų, kiekvieną kartą išsiimant ir išsikepant jų tik tiek, kiek reikia tai dienai. Tešlą iš šaldytuvo reikėtų išimti kiek anksčiau, kad ji spėtų sušilti iki kambario temperatūros.
Jei šiuo metu turite laisvo laiko ir noro išmokti kepti pitos duoneles, kviečiu peržiūrėti mano video pavadinimu “Pitos” ir pasiraitojus rankoves pradžiuginti namiškius šviežiomis duonelėmis!
Pirmiausiai stiklinėje šilto vandens suaktyvinkite sausas mieles ir palikite jas 5 minutėms, kad suputotų. Dubenyje sumaišykite visus miltus, druską ir cukrų, įpilkite alyvuogių aliejaus ir lengvai išmaišykite. Tada į sausą mišinį supilkite suaktyvintas mieles ir minkykite tešlą apie 10 minučių, kol jo taps elastinga ir net pradės blizgėti. Aš tai darau virtuvinio kombaino pagalba specialiu tešlos minkymo antgaliu. Kai tešla bus išminkyta, ją perkelkite į aliejumi išteptą indą, kad kildama nepriliptų prie indo sienelių. Tešlą palikime ramiai kilti apie 1,5-2 valandos. Pakilusią tešlą padalinkite į 10 vienodų dalių. Kiekvieną tešlos gabaliuką iškočiokite į apvalią duonelę. Tešlos paplotėlius užklokite rankšluostėliu, kad neapdžiūtų ir palikite dar 20 minučių pailsėti. Keptuvę (geriau naudoti špyžinę) įkaitinkite ir sausoje keptuvėje kepkite pitas. Pirma, ant vienos pusės trumpai apkepkite vieną pitos pusę, tada apverskite ant kitos ir tada jau pita pradės pūstis bei joje susiformuos kišenė. Jei pita pučias ne vienodai, galima medine mentele kiek paspausti labiau išsipūtusią pitos pusę, kad oras nukeliautų ir į kitą pusę. Iškepusias pitas dėkite vieną ant kitos, kad jos išliktų šiltos užklokite virtuviniu rankšluosčiu. Geriausiai iškepti tiek pitų, kiek iš karto suvalgysite, nes jos greitai sukietėja. Kai pitos sukietėja, jas įvyniokite į drėgną rankšluotį ir kiškite į šiltą orkaitę, kai rankšluostis išdžius, savo drėgmę atiduos pitoms jos ir vėl bus šviežios bei skanios. Pitų duonelės
Sudėtis
Eiga
Komentarai