APP/ Desertai/ Visi receptai/ Žiema

Trispalvė želė

Vaikystės skonio trispalvė želė labai tinka valstybės šventės dienos desertui. Ši želė kvepia šviežiomis apelsinų ir spanguolių sultimis bei pienu su vanile. Vaikai bus labai patenkinti.

Pasiilgau tikro skonio želė, kaip vaikystėje,  pagamintos iš naminio vyšnių kompoto ar saldaus pieno su aguonomis ant viršaus…, ne iš miltelių ir be jokių sintetinių kvapų, o tokios, kurios skonis atpirktų viską. Šiai dienai želė bus trispalvė…

Trispalvė želė

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
Kiekis: 4
Gaminimo laikas: 20 min. gaminimas + 4 val. šaldymas

Sudėtis

  • 400 ml. šviežiai spaustų apelsinų sulčių
  • 400 ml. pieno
  • 200 ml. spanguolių trintų su cukrumi
  • 200 ml. virinto vandens
  • 4 a.š. cukraus
  • 1 a.š. vanilino
  • 60 g. želatinos
  • žalios spalvos valgomieji dažai

Eiga

1

Pirmiausiai indeliuose pradėjau sluoksniuoti nuo geltonos spalvos (sustingusią želė planavau išversti, taigi viskas bus atvirkščiai).

2

Išspaudžiau apelsinų sultis, jas perkošiau per sietelį, kad nebūtų tirščių, užmerkiau 20 g. želatinos, o kai ji išbrinko (po 10 min) atsargiai pašildžiau ant silpnos ugnies, kol želatina ištirpo. Ataušusias sultis suskirsčiau po 100 ml. ir supilsčiau į 4 atskirus indėlius. Pirmasis sluoksnis sustingo per  1-1,5 valandos.

3

Tada ruošiau antrą sluoksnį iš pieno, kuriame ištirpinau paprastą ir vanilinį cukrų, 20 g. želatinos ir valgomuosius dažus. Žalią pieno sluoksnį ataušinau ir supilsčiau po 100 ml. ant geltono sluoksnio.

4

Sustingus antram sluoksniui, trintas spanguoles praskiedžiau vandeniu ir perkošiau per sietelį, sudėjau likusią želatiną bei pakartojau procesą dar kartą.

5

Sustingusią želė išverčiau ant lėkštės ir gardinau plakta grietinėle.

Užrašai

P.S. Gal spalvos gavosi ir blankokos, bet skonis atpirko viską, apelsinų ir spanguolių rūgštumą papildė švelnus vanilinis pieno skonis. Natūraliai žaliai spalvai išgauti dabar vietoj dirbtinių maisto dažų į pieną įmaišyčiau nedidelį kiekį žalių bazilikų, špinatų arba želmenų sulčių.

 

Gali patikti

16 Comments

  • Atsakyti
    Viktorija
    2011-02-16 at 8:51 pm

    Kokia smagi ir tautiška idėja 🙂 Manau, žaliai spalvai dar tiktų kivis, nereikėtų maistinių dažų 🙂

  • Atsakyti
    aguonele
    2011-02-16 at 9:29 pm

    Mano mb viska atiduotu, kad jam kas zeles pasiulytu :)) as jos nemegstu ir tada net daryti neiseina 🙁
    tavo atrodo taip jau velniskai tinkanciai siai dienai ♥

  • Atsakyti
    Segebutė
    2011-02-16 at 9:38 pm

    Puiki idėja, ypač Vasario 16-ąjai. Lygiai prieš metus gaminau panašų žele vaikams. Žaliai spalvai naudojau kivius, išpjovusi jų viduriukus su sėklomis, sutrintų špinatų sultis ir citrinos sultis. Žalias sluoksnis buvo beveik skaidrus.

  • Atsakyti
    Egle
    2011-02-17 at 6:42 am

    Viktorija, su kiviais želėje atsargiai – jie kaip ir švieži ananasai neleidžia želė sustingti. Ir tada gaunasi pliurzė 😉

  • Atsakyti
    Rennie
    2011-02-17 at 9:38 am

    Viktorija, aš apie kivius irgi buvau pagalvojusi, bet žinojau jų kaprizingumą stingstant.
    Ačiū, Aguonėle, o vyrą kada palepink šiuo skanėstu.
    Segebute, bet ir išradinga tu! Aš šį kartą labiau orentavausi į skonį, nes man labai norėjosi tarp spanguolių ir apelsinų kažko švelnaus ir neutralaus. Bet kitais metais, pažadu, su ta žalia spalva labiau pasistengi.
    Egle, šias vaisių savybes žinojau, todėl ir naudojau valgomuosius dažus, nors rezultatas ir pilnai nepatenkino mano lūkesčių.

  • Atsakyti
    Egle
    2011-02-17 at 9:56 am

    matau, matau, kad tamsta žinojot 🙂 aš šiaip bandyčiau švelnią žalsvą spalvą išgaut iš trintų mėtų arba mėtų sirupo. Dar iš bazilikų – neįtikėtinai gerai dera saldžiuose pieniškuose desertuose.

  • Atsakyti
    Rennie
    2011-02-17 at 10:18 am

    Ačiū, Egle, už patarimus. Dėl baziliko, tai tikrai pati nebūčiau sugalvojusi. Palauksiu vasaros ir tada išbandysiu.

  • Atsakyti
    Anonymous
    2011-02-17 at 11:38 am

    taaaip…as kaip tik po vakarykstes nesekmes su kiviais zeleje – sutryniau puse kilogramo – taip zalia grazu atrode – ir net per nakti pastovejusi mano “pliurze” sivakar keliaus i siuklsyne 🙁
    taip kad – nerizikuokite.
    Tas pats girdejau su ananasais ir vynuogem

  • Atsakyti
    Rennie
    2011-02-17 at 12:36 pm

    Taip, taip su kiviais eksperimentuoti reikia atsargiai.

  • Atsakyti
    Viktorija
    2011-02-17 at 3:14 pm

    Aš, tiesą pasakius, nesu želė mėgėja ir pati jo negaminu, todėl taip neatsargiai pasiūliau 🙂 Nežinojau, kad su kiviais želė nestingsta, tiesiog jų spalva man pasirodė tinkama 🙂 Užtat, dabar pasidariau protingesnė 🙂

  • Atsakyti
    Segebutė
    2011-02-17 at 3:19 pm

    Aš pamenu, išėmiau kivių sėklas, žalią masę blendriu sumaišiau, užvirinau ir tada perkošiau. Kiviai turi savyje enzimo, kuris puikus marinuojant ir minkštinant mėsą, bet jis naikina želatino pajėgumą. Užvirintų kivių enzimas neutralizuojasi. Nors virtų kivių skonis išlieka, o žalumos vistiek nepakanka, todėl reikėtų kažko žalio dar dakurti: mėtų, baziliko, špinatų… Kartais parduodamas natūralus maistinis žalias dažiklis, gaminamas iš žalių dumblių. Be to, kiviai – nelietuviškas vaisius. Agrastas ar mėta būtų lietuviškiau. 🙂

  • Atsakyti
    Rennie
    2011-02-17 at 4:04 pm

    Viktorija,man kivių spalva labai būtų tikusi, bet negi gali čia, žmogau, viską žinoti. Aš šiandien tiek sužinojau būdų žaliai spalvai išgauti – iš mėtų, bazilikų, špinatų, žalių dumblių miltelių, agrastų, kad kitą kart, tikiuosi, mano želė bus natūraliai vaiskios žalios spalvos.
    Segebute, tu tikra enciklopedija. Tiek improvizacijų žaliai spalvai išgauti! Man irgi norėtusi naudoti tik lietuviškus produktus, bet blankią lietuvišką žiemą reikia kažkaip suktis. Nors, iš esmės, man želė grynai vasarinis desertas.

  • Atsakyti
    Indrė
    2011-02-17 at 8:40 pm

    Tikrai puiki idėja. Ir man norisi tos naminės želė, labiausiai tai grietinėlės ar jogurto skonio. Mmm gėris

  • Atsakyti
    Rennie
    2011-02-18 at 7:53 am

    Ačiū, Indre.

  • Atsakyti
    Segebutė
    2011-02-18 at 3:58 pm

    Šiais metais Lietuvos trispalvę paminėjome salotomis: http://segebute.blogspot.com/2011/02/ziuljeno-salotos.html
    Irgi visi nelietuviški ingredientai: mangas, brokolių stiebai ir paprikos. Svarbiausia – patriotinė nuotaika ir lietuviškas išradingumas 🙂

  • Atsakyti
    Inga
    2014-01-13 at 2:35 pm

    O aš žalią pabadyčiau daryti suplakus bananą su šiek tiek špinatų. Tokio kokteilio skonis yra nerealus, tad spėju, įdėjus želatinos, būtų liuksusinė žalia žėlė 🙂

  • Komentuokite