APP/ Baziniai receptai/ Gėrimai/ Visi receptai

Naminis kokosų pienas

Pamėgus kokosų pieną, jis tapo vis dažnesnis svečias mano virtuvėje. Šį augalinį pieną receptuose dažnai naudoju vietoj įprasto pieno ar grietinėlės trintoms sriuboms, troškiniams ir ne tik egzotiškiems. Jo pilu virdama košes, trindama kokteilius, gardindama desertus. Pastebėjusi, jog kokosų pienui parduotuvėje išleidžiu gana daug pinigų, išbandžiau jį pasigaminti namuose pati iš paprasčiausių kokosų drožlių. Turiu pripažinti, kokosų pienas buvo tikrai ne prastesnis už pirktinį ir netgi geresnis, nes šviežias ir tirštas. Dažniausiai pagaminu jo pusę litro ir laikau šaldytuve iki penkių dienų, kol sunaudoju. Pagaminus kokosų pieno atlieka riešutų tirščių, kuriuos išdžiovinusi gaunu puikių kokosų miltų. Jų beriu į kepinius, norėdama sumažinti kvietinių rafinuotų miltų kiekį. Kokosų piene visiškai nėra cholesterolio, jis yra mangano, magnio, fosforo ir geležies šaltinis. Kaip ir kokosų aliejus, kokosų pienas turi uždegimo slopinamųjų ir antivirusinių savybių.

Naminis kokosų pienas

16 votes, average: 4,25 out of 516 votes, average: 4,25 out of 516 votes, average: 4,25 out of 516 votes, average: 4,25 out of 516 votes, average: 4,25 out of 5 (16 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
Kiekis: 0,5 l ir 1,5 stiklinės miltų
Gaminimo laikas: 10 min. ir brinkinimas

Gero maisto receptas

Sudėtis

 • 2 stiklinių nesaldintų kokosų drožlių
 • 4 stiklinių vandens
 • 0,3 šaukštelio druskos

Eiga

1

Prieš gamindami į kokteilinę suberkite kokosų drožles, jas užpilkite karštu, bet ne verdančiu vandeniu, išmaišykite ir palikite kelioms valandoms, kad išbrinktų.

2

Į išbrinkusias kokosų drožles berkite druskos ir suplakite. Plakite tol, kol kokosų drožlės pavirs į baltą skystį. Suplaktą pieną nukoškite per tankų kiaurasamtį arba drobės atraižą, kad ten liktų visi tirščiai, juos atidėkite. Kokosų pieną dar kartą išplakite ir perkoškite, kad visiškai neliktų tirščių.

3

Naminį kokosų pieną supilkite į indą ir laikykite šaldytuve iki 5 dienų. Laikomas jis susisluoksniuoja: apačioje atsiskiria balkšvas vanduo, o į viršų pakyla baltoji dalis. Prieš vartodami kokosų pieną suplakite. Jei norite skystesnio pieno, jį galite atskiesti vandeniu.

4

Šalutinį kokosų pieno produktą – atlikusius tirščius – paskleiskite kepimo skardoje ant kepimo popieriaus ir sumaigykite šakute, kad vienodai pasiskirstytų. Džiovinkite maždaug valandą iki 100 °C įkaitintoje orkaitėje kartkartėmis pamaišydami, kad vienodai išdžiūtų. Stebėkite, kad kokosų miltai nepradėtų ruduoti, jie turi išlikti balti. Išėmę iš orkaitės dar palikite, kad visai išdžiūtų. Visiškai sausus kokosų tirščius suberkite į trintuvą, trumpai pasmulkinkite, kad taptų panašūs į purius miltus. Kokosų miltus suberkite į indą ir laikykite sausai, kol prireiks.

Užrašai

Receptas iš knygos "Gero maisto dienoraštis. Žiema"

Gali patikti

9 Comments

 • Atsakyti
  Jūratė
  2018-02-20 at 5:07 pm

  Stiklinę drožlių kiek tai būtų gramais? Arba kokio dydžio Jūsų stiklinė? 🙂

 • Atsakyti
  Valdas
  2019-02-09 at 1:15 pm

  Na tai juk čia proporcijos 🙂 2 dalys kokosų drožlių, 4 dalys vandens. Tai gali būti stiklinės, 200:400g santykis ir t.t. 🙂

 • Atsakyti
  Rass
  2020-01-19 at 10:52 pm

  Labai ačiū už idėją! Fantastiškai geras receptas! Ačiū.

 • Atsakyti
  Dovilė
  2020-02-03 at 7:06 am

  Ant jau paruošto pieno, laukant šaldytuve, užsudėjo viršutinis sluoksnis sustingusio kokoso, ar tsip turi būti?

  • Atsakyti
   Renata
   2020-02-27 at 5:14 pm

   Taip, tai riebesnė kokosų pieno dalis. Pastatykite kambario temperatūroje, ji ištirps, išmaišysite ir vėl bus vientisas pienas.

 • Atsakyti
  Daiva
  2020-04-19 at 9:15 am

  Ačiū už idėją. Pienu kas gavosi skanesnis nei brangus pirktinis!

 • Atsakyti
  Nijole
  2020-11-16 at 8:39 pm

  O kuo suplakti? Plaktuvu? Ar rankomis kazkokiame butelyje?

  • Atsakyti
   Renata
   2021-01-11 at 12:38 pm

   Elektriniu plaktuvu

 • Atsakyti
  Vida
  2022-01-06 at 4:01 pm

  Aš noriu skystesnio, tai 1-ną stiklinę drožlių užpyliau 3-im stikl vandens, manau nesugadinsiu skonio ir pieno

 • Komentuokite