Gaminu/ Pavasaris

Ar dažnai gaminame kartu su savo vaikais?

Sunku pripažinti, bet šiame, amžinai skubančiame, pasaulyje tokie paprasti ir savaime suprantami dalykai, kaip maisto gaminimas kartu ar bendri šeimos pietūs jau tampa retenybe. Būčiau tuo niekaip nepatikėjusi, jei nebūčiau perskaičiusi atliktų tyrimo rezultatų. Pasirodo, jog savo vaikus į maisto gaminimą kartais įtraukia tik du trečdaliai tėvų, o visai neįtraukia – kas penktas Lietuvos gyventojas ir deja, kaip rodo atliktas tyrimas, šeimos pietų tradicijos dažniausiai laikosi tik mažesnių miestų gyventojai, o didžiųjų miestų šeimoms tam paprasčiausiai pritrūksta laiko.
Tai išgirdusi, net nedvejodama sutikau dalyvauti „Rimi“ inicijuojamame projekte „Šeimos pietūs“. Jo dalyviai ir iniciatoriai žada dalintis savo žiniomis ir patirtimi, kaip bendrauti su vaikais, ką skanaus kartu gaminti ir kaip kurti naujas šeimos stalo tradicijas. Ta proga, prieš pat Atvelykį buvome visi kartu susirinkę bei drauge su savo vaikais gaminome nuotaikingus įdarytus kiaušinius. Ši akcija jau buvo plačiai nušviesta ir žiniasklaidoje. Man pačiai ši tema labai artima bei aktuali, nes visad stengiuosi savo šeimą suburti prie bendro stalo bei puoselėti namuose gaminto maisto tradicijas. Su vyru auginame du vaikus, iš kurių vienas jau šešiolikmetis paauglys ir turime pripažinti, jog ne visada tai būna taip lengva ir paprasta.

_MG_3407

Aš pati užaugau šeimoje, kurioje vyravo maisto ir stalo kultas, mes visi kartu kiekvieną vakarą ilgai sėdėdavome prie stalo, šnekučiuodavomės, valgydavome, kaip kokia italų šeima, o mudu su broliu dažnai gamindavom maistą patys. Kaip dabar pamenu, mūsų firminis patiekalas tuo metu buvo kepti sumuštiniai. Su didžiausiu malonumu ir nostalgija prisimenu tuos laikus. Greičiausiai būtent tie, jaukūs prisiminimai iš vaikystės, mane ir įkvepia gaminti bei aplink stalą burti dabar jau savo šeimą.

renata nicajiene

Mūsų šeimoje stengiuosi puoselėti tas pačias tradicijas, bei susikurti naujų, kurios patiktų ir mano vaikams. Pavyzdžiui penktadienio vakarai mūsų namuose jau senokai yra dedikuoti picoms, vaikai tuos penktadienius net vadina “picadieniais”. Aš užminkau tešlą ir ją paruošiu kepimui, o patys vaikai, pagal savo skonį ir poreikius, dėliojasi ant jos priedus. Maniškiai visad sako, jog namuose kepta pica yra pati skaniausia! Aišku, man tai malonu girdėti, tuo labiau, kad tų bendrų “picadienių” jie nekantraudami laukia visą savaitę ir švenčia su tokiu malonumu. Šios tradicijos beveik nelaužome, nebent būname kur nors išvykę. Manau, beveik kiekviena šeima turi savo sukurtas tradicijas, kurios ją stiprina ir skatina kuo daugiau laiko praleisti drauge. Juk iš tikrųjų, ir kiek gi mes to laiko praleidžiame visi kartu, kaip šeima, jei jau nuo 8 valandos ryto visi išsibarstome po mokyklas ir darbus, o namo atgal susirenkame tik apie 6 valandą, na o apie 9 jau ir miegoti laikas ateina. Kai buvau jaunesnė, o vaikai mažesni, vis galvojau, kaip bus gerai kai jie paaugs, o dabar, kai jie beveik užaugo, branginu kiekvieną akimirką praleistą kartu ir svajoju, kad galėčiau sustabdyti laiką bei kuo daugiau džiaugtis, kol dar esame visi drauge. Patikėkite, niekad nebus tinkamesnio laiko būti kartu su savo vaikais, nei būtent čia ir dabar. Jie juk nebus vaikais amžinai.

_MG_3437

Kaip sako kita projekto „Šeimos pietūs“ partnerė, vaikų psichiatrė Goda Bačienė – „Nuo seno maistas yra suvokiamas kaip meilės išraiška, o jo ruošimas drauge su šeima – puikus būdas suartėti su artimaisiais“, bet greitas gyvenimo tempas, noras daugiau uždirbti ir tikėjimas, kad „kai turėsiu pinigų, tuomet jau daugiau laiko skirsiu vaikams“, trukdo šeimoms, ypač gyvenančioms didžiuosiuose miestuose, suartėti. Ar tikrai? Pasidalinkime savo patirtimi ir patarimais. Ta proga skelbiu KONKURSĄ!

Rimi dovanos

Komentaruose rašykite ką ir kaip gaminate kartu su savo vaikais, dalinkitės savo receptais. O pačiam pačiausiam konkurso dalyviui šio projekto iniciatorius „Rimi“padovanos pilną krepšį savo geriausių produktų, kurio vertė 20 eurų. Prizo nugalėtoją skelbsiu ateinantį trečiadienį, balandžio 22 dieną. Lauksiu jūsų skanių idėjų!

Komentarai

Komentuokite