APP/ Ruduo/ Visi receptai/ Žiema/ Žuvys

Alpinė šalvis, kepta ant apelsinų

Ar esate ragavę alpinę šalvį? Iki šiol ir aš šios žuvies nebuvau ragavusi bei apie ją girdėjusi. Kai pamačiau, jog mano mėgstamas el. turgelis merkioproduktai.lt pasipildė naujos žuvies asortimentu, iš karto prigriebiau alpinės šalvies filė, bei visą šią žuvį išbandymui.

Ši žuvis išoriškai, dėl rausvos spalvos, kiek primena lašišą ar upėtakį. Pasiskaičiusi daugiau sužinojau, jog alpinė šalvis, kaip ir menkė, turi daug baltimų, tačiau labiausiai vertinama dėl turimų nesočiųjų riebalų rugčių . Tarp polisočiųjų amino rugščių daugiausiai ją sudaro Omega 3 junginiai. Alpinė šalvis vitamino D ir seleno turi net daugiau nei atlantinė lašiša! Dietologų vertinimu, ši žuvis yra puikus baltimų, vitaminų ir Omega 3 šaltinis. Alpinė šalvis yra lašišinės šeimos, šalvių genties gėlavandenė žuvis, gyvenanti labai šaltuose ir krištolo skaidrumo vandenyse. Tai vienintelė gėlavandenė žuvis aptinkama taip toli Šiaurėje. Laukinė Alpinė šalvis randama Kanados Arkties regionuose, palei Grenlandijos, Islandijos, šiaurės Skandinavijos, Sibiro pakrantes, aplink Arkties jūroje išsidėsčiusias salas bei Alpių ežeruose. Laisvėje šios žuvys gyvena ekstremaliomis sąlygomis, žemos temperatūros vandenyse, kur šviesios trumpos vasaros ir ilgos tamsios žiemos. Islandijoje, Švedijoje, Kanadoje Alpinė šalvis yra vertinama, kaip geriausias žuvies pasirinkimas. Ji pasižymi švelniu, subtiliu skoniu, yra maistinga, turi daug riebalų ir baltymų, rausvą, kaip atlantinės lašišos ir tvirtą mėsos struktūrą ir gali būti ruošiama pačiais įvairiausiais būdais: kepama orkaitėje ar griliuje, verdama, rūkoma, sūdoma, marinuojama. Lietuvoje alpinė šalvis auginama uždarose recirkuliacinėse sistemose, panaudojant naujausias, moderniausias technologijas, kurios užtikrina puikias sąlygas žuvų augimui, bei nedaro jokio neigiamo povekio aplinkai. Žuvies auginimas uždarose recirkuliacinėse sistemose prisideda prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms, o užauginta žuvis akvakultūroje skatina mažinti sugavimus naturaliuose vandenyse, kur kai kurių rūšių skaičius artėja prie kritinės, išnykymo ribos. Džiaugiuosi, kad šios žuvies jau galiu įsigyti Merkio produktai turgelyje!

Alpinę šalvį ruošiau savo šeimos savaitgalio pietums, nes paskutiniu metu, kas antrą savaitgalį, šeimynai stengiuosi pateikti būtent žuvies patiekalą ir taip skatinu saviškius valgyti daugiau žuvies. Nes ko jau ko, bet žuvies mes tikrai valgome per mažai! Šį kartą žuvį guldžiau ant apelsinų, apliejau salsvu medaus, apelsinų sulčių ir alyvuogių aliejaus padažu, apibarsčiau aitriosiomis paprikomis bei kepiau supakuotą kepimo popieriuje, kad ji iškeptų visose tose aromatingose sultyse. Pasirodo, prie šios žuvies labai tinka ne tik citrinos, bet ir žiemos sezoną jau pradedantys apelsinai. Labai skanus ir netgi labai šventiškas patiekalas! Manau, kad taip ruošta alpinė šalvis papuoštų net ir kalėdinį stalą. Skanių sekmadienio pietų!

Alpinė šalvis, kepta ant apelsinų

14 votes, average: 3,93 out of 514 votes, average: 3,93 out of 514 votes, average: 3,93 out of 514 votes, average: 3,93 out of 514 votes, average: 3,93 out of 5 (14 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: 4 asmeims
Gaminimo laikas: 10 min. Kepimo laikas: 20 min.

Sudėtis

  • 800 g alpinės šalvies filė iš Merkio produktai
  • 2 apelsinų
  • 2 aitiųjų paprikų
  • druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • 5 šaukštų alyvuogių aliejaus
  • 1 šaukštelio medaus
  • 1 šaukštelio aitriųjų paprikų dribsnių
  • šviežių petražolių apibarstyti

Eiga

1

Alpinės šalvies filė nuplaukite, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Apelsinus gerai nušveiskite ir supjaustykite pusės centimetro apskritimais.

2

Paruoškite dvigubai ilgesnį už žuvį kepimo popieriaus lapą. Ant kepimo popieriaus vidurio dėliokite pjaustytus apelsinus, o ant jų paguldykite žuvies filė, oda į apačią.

3

Iš atlikusių apelsinų galiukų išspauskite sultis, jose ištirpinkite medų ir sumaišykite su alyvuogių aliejumi.

4

Žuvies file apibarstykite druska, maltais juodaisiais pipirais, aitriųjų paprikų dribsniais ir pjaustyta aitriąja paprika, o ant viršaus užpilkite paruoštą padažą. Kepimo popierių sulankstykite, kaip vokelį (žiūrėkite foto), kad žuvis per vidurį išliktų neuždengta. Šiuo atveju svarbiausia, kad padažas ir kepamos žuvies bei apelsinų sultys neišbėgtų, o žuvis jose iškeptų.

5

Kepkite žuvį 190 laipsnių karščio orkaitėje apie 15-20 minučių. Iškepusią iš karto neškite ant stalo. Galite pateikti su virtais ryžiais.

Užrašai

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su www.merkio.lt

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite