Šiuo metu pasaulis tiesiog eina iš proto dėl netradicinių latte tipo gėrimų. Jau kuris laikas ant bangos Matcha Latte, ją mėgstu ir su žaliosios mačios milteliais namuose ruošiu jau kelis metus, o štai Turmeric Latte arba lietuviškai ciberžolės latte atradau visai neseniai. Šis ciberžolės ir augalinio pieno gėrimas dar vadinamas auksiniu pienu. Ir ne veltui, nes toks skambus pavadinimas jam labai tinka. Pasirodo, kurkuminas, randamas ciberžolėje, pilnas antioksidantų, gerina virškinimą, jaunina ir stiprina imunitetą. Šį rudenį pasirįžau šio prieskonio vartoti kuo daugiau. Todėl prieš savaitę pasiruošiau auksinės pastos ir ją dabar dažnai naudoju. Auksinę pastą ruošiau iš kokybiškos ciberžolės, kuri yra gaunama tiesiai iš Indijos. Madraso ciberžolė iš Indijos turi tinkamą kurkumino kiekį, net 3 proc., o perkant ciberžolę visada į tai reikia atsižvelgti. Tokią pastą laikau šaldytuve, prireikus šio prieskonio lengvai galiu pasiruošti ciberžolės latte ar šalto auksinio pieno, ar įmaišyti jos į paprasčiausią arbatą bei sriubą. Jei dar neragavote Turmeric Latte kviečiu išbandyti. Šaltą arba karštą. Su kokosų ar migdolų pienu. Pasaldintą medumi arba klevų sirupu. Bet visada skanią ir maistingą!
Auksinis pienas arba ciberžolės latte
Sudėtis
- Ciberžolės latte:
- 1 stiklinės kokosų pieno
- 1 šaukštelio auksinės ciberžolės pastos
- 1 šaukštelio medaus
- Šaltam auksiniam pienui:
- 1 stiklinės migdolų pieno
- 1 šaukštelio auksinės ciberžolės pastos
- 1 šaukštelio klevų sirupo
- kelių saujų ledukų
Eiga
Šilto gėrimo gaminimui indelyje pašldykite kokosų pieną, bet jo neužvirkite. Šiltame augaliniame piene ištirpinkite šaukštelį medaus ir įmaišykite ciberžolės pastą. Prieš pildami į puodelį šiltą pieną gerai išmaišykite ir perkoškite per sietelį. Mėgaukitės, kol šilta.
Šalto gėrimo paruošimui į kokteilinę supilkite migdolų pieną, klevų sirupą ir ciberžolės pastą. Gerai išplakite. Stiklinę, į kurią pilsite auksinį pieną, pripildykite ledukais ir užpilkite paruoštu gėrimu. Pateikite su šiaudeliu.
Komentarai