APP/ Ruduo/ Užkandžiai/ Vasara/ Visi receptai

Dūmais kvepiantys slyvų suktinukai su šonine

Kai knygoje užmačiau šį kepsninėje keptų šviežių slyvų receptą su nekantrumu laukiau rudens, kol galėsiu jį išbandyti su ką tik sunokusiomis mėlynosiomis slyvomis. Esu didelė slyvų mėgėja, žiemą dažnai graužiu džiovintas slyvas, kurias mėgstu įdaryti pikantiškais sūrio įdarais. Šviežias slyvas dažniausiai valgau, kaip desertą, šis kartas pirmasis, kai gaminau pikantišką šviežių slyvų užkandį. Noriu pastebėti, kad jo skonis buvo puikus: dūmais kvepiančios slyvos, rūkyta šoninė ir mėlynojo pelėsio sūris derėjo tobulai. Pasistenkite šiems suktinukams išrinkti labiausiai prinokusias slyvas, tik išimdami jų kauliukus nepamirškite patikrinti ar slyvos nesukirmijusios.Knygoje šis receptas priskirtas prie Viduržemio jūros regiono receptų, nuo savęs, prie slyvų ir šoninės dar pridėjau mėlynojo pelėsio sūrį, kurio gabalėlis puikiai tilpo slyvos viduje vietoj kauliuko. Pačias slyvas kepiau Cobb kepsninėje, bet sugalvojau jas dar papildomai ir lengvai išrūkyti. Rūkymo procesas labai paprastas, tik reikia ant įkaitusių anglies briketų (arba medžio anglių) papildomai užmesti išmirkusių skiedrų. Mes naudojome kelias saujas obelies skiedų, kurias prieš tai penkiolika minučių buvome užmerkę vandenyje, o po to popieriniu rankšluosčiu lengvai nusausinome. Taip paruoštos skiedros ilgiau smilks ir nuo jų kylančiais dūmais pakvips kepamos slyvos. Slyvas reikia kepti-rūkyti uždengus kepsninės dangtį ant netiesioginės ugnies, t.y. anglys kūrenasi ir skiedros smilksta vienoje kepsninės pusėje, o slyvos kepa – kitoje, ne virš žarijų, o šalia jų. Cobb kepsninė tokiam netiesioginiam kepimui turi pakeliamas groteles, kad kaitra nebūtų per daug kaitri ir kiek išsisklaidytų.

Dūmais kvepiantys slyvų suktinukai su šonine

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
Kiekis: 4 asmenims
Gaminimo laikas: 15 min. Kepimo laikas: 30 min.

Kepsninės receptas

Sudėtis

 • 16 sunokusių mėlynųjų slyvų
 • 100 g. pelėsinio sūrio „Memel Blue“
 • 16 vnt. rūkytos šoninės plonai pjaustytų gabalėlių
 • 8 vnt medinių kepimo iešmelių

Eiga

1

Medinius kepimo iešmelius užmerkiau vandenyje pusvalandžiui.

2

Švarias slyvas pirmiausiai iškaulinau, įpjaudama jas iki pusės ir išimdama kauliuką. Pasistenkite pjauti taip, kad slyvų neperpjautumėte pusiau ir jos išliktų vientisos.

3

Slyvų kauliukų vietas įdariau pelėsinio sūrio gabalėliais.

4

Įdarytas slyvas apsukau plonai pjaustytais šoninės gabalėliais ir smeigiau po dvi ant medinių iešmelių.

5

Kepsninę paruošiau kepimui ant netiesioginės ugnies. Kelias saujas skiedrų (tam labiausiai tiks vaismedžių skiedros) užmerkiau 10-15 min. vandenyje. Per tą laiką anglys įkaito ir ant jų užbėriau išmirkusias nusausintas skiedras. Skiedroms pradėjus smilkti ant grotelių šalia anglių (bet ne virš jų) suguldžiau suvertus slyvų suktinukus ir kepiau-rūkiau juos apie 20 – 30 min.

Gali patikti

8 Comments

 • Atsakyti
  Živilė
  2012-09-08 at 8:46 am

  Atrodo labai skaniai! 🙂

 • Atsakyti
  Rennie
  2012-09-09 at 3:32 pm

  Ačiū!

 • Atsakyti
  Laima
  2012-09-10 at 8:11 am

  Ach…kaip visada – žavingai ir skaniai atrodo! Man pradeda patikti Cobb kepsninė – ar ją galima naudoti daugiabučio balkone ? 😉

 • Atsakyti
  Violeta
  2013-08-02 at 2:30 pm

  O be nuostabios Cobb kepsninės galima išsikept?

  • Atsakyti
   Rennie
   2013-08-02 at 2:53 pm

   Violeta, aišku, kad galima tokias slyvas iškepti bet kurioje kitoje kepsninėje arba paprasčiausiai ant laužo, o jei šalia nėra tikros ugnies, tai ir namų orkaitėje iškeptų, tik jau dūmo kvapo nebūtų 🙂

  Komentuokite