Tai pakankamai nesudėtingas itališkos duonos receptas, kurios raugui naudojamos mielės. Namuose kepta ciabatta, tikrai visiems patiks, namiškiai jos paragavę, prašys vėl ir vėl ją iškepti. Šios duonos esmė, kad tešloje atsirastų kuo daugiau oro „kišenių“, tada duona iškeps su „skylutėmis“. Pati duonos tešla yra pakankamai skysta, taip ir norisi ją dar „papildyti“ miltais, bet to geriau nedaryti, jau geriau papildomai duoti jai daugiau laiko „paaugti“.
Internetinėse platybėse ir kulinarinėse knygose „vaikšto“ labai daug šios itališkos duonos receptų, o aš norėjau rasti patį paprasčiausią ir nesudėtingiausią, bet juo vadovaujantis iškepti pačią skaniausią čiabatą. Knygoje „Didžioji duonos ir kitų kepinių knyga“ radau pakankamai paprastą čiabatos receptą, kurios minkymo palengvinimui naudojama ir duonkepė. Iškepta duona buvo labai skani, nuo stalo dingo labai greitai, nors pateikta buvo tik su pasidažymui skirtu, šaltai spaustu rapsų aliejumi (labai patariu jį išbandyti, kaip alyvuogių aliejaus pakaitalą), rytdienos pusryčiams duonos neliko nei kriaukšlelės. Man visgi iškeptoje duonoje norėjosi dar didesnių skylučių, bet aš kiek sutaupiau laiko antrą kartą kildindamą tešlą, kitą kartą paliksiu tešlai daugiau laiko „paaugti“ ir labiau „prisigaudyti“ oro.
Itališka duona Ciabatta
Sudėtis
- Raugui:
- 200 ml. šilto vandens
- 1 ½ st. kvietinių miltų (550 D)
- ½ a.š. sausų mielių
- Tešlai:
- 200 ml. šilto vandens
- 2 v.š. pieno
- 2 v.š. ypatingai tyro alyvuogių aliejaus
- 3 st. kvietinių miltų (550 D)
- 1 ½ a.š. druskos
- ½ a.š. cukraus
- ¼ a.š. mielių
Eiga
Pirmiausiai pasigaminau itališką raugą su mielėmis. Iš vakaro visas raugui skirtas sudedamąsias dalis gerai išmaišiau į vientisą masę, uždengiau maisto plėvele ir palikau šiltai visai nakčiai, kad išaugtų. Raugas bus tinkamas naudojimui, kai iškilęs jis pradės kiek bliūkšti.
Į duonkepę subėriau tešlai skirtą vandenį, pieną, aliejų, paruoštą raugą, ant viršaus pyliau miltus, į skirtingus kampus subėriau cukrų ir druską, o per vidurį, padariusi duobutę miltuose, subėriau sausas mieles. Gerai būtų, kad supylus mieles pradžioje jos nesiliestų nei su druska, nei su cukrumi. Duonkepėje užstačiau tešlos minkymo programą, be kepimo funkcijos. Tešlą duonkepė man išminkė ir iškildino per pusantros valandos.
Iškilusią tešlą, padalinusi pusiau, atsargiai, kad neišeitų joje susikaupęs oras, išverčiau į gausiai miltais pabarstytą kepimo skardą. Miltuotomis rankomis atsargiai tempdama tešlą, suformavau du duonos kepalus. Neišsigąskite tešla bus kiek skystoka, tai duonos forma nebus labai taisyklingos formos. Tešlos kepaliukus apibarsčiau miltais ir stačiau į šiltą vietą (ant šildomų grindų) pusvalandžiui, kad kiek „pakiltų“.
Kol tešla kilo, orkaitę įkaitinau iki 220 laipsnių. Duoną kepiau apie 30 minučių, kol ji iškilo ir parusvėjo. Iškepusią duoną aušinau ant grotelių.
5 Comments
Deimukas
2013-04-15 at 9:29 pmAr galima duonos tešlą maišyti ne duonkepėje, jei tokios neturi, o tiesiog rankomis? Ar tokiu atveju net neverta jos pradėti gaminti?
Dėkui už atsakyma 🙂
Rennie
2013-04-17 at 11:42 amAišku, šią duoną galima minkyti ir rankomis, tik jas patepkite aliejumi, kad tešla ne taip liptų, nes ji bus pakankamai drėgna. Išminkytą tešlą palikite valandėlei “paaugti”.
aria
2017-12-11 at 2:17 pmKuriuo momentu pilti raugą??
Kristina
2020-11-07 at 2:15 pmAčiū už puikų receptą! Kildinau apie 1 val. Duona pavyko tobulai! ❤️❤️❤️
Renata
2021-01-11 at 12:40 pmDžiugu girdėti 🙂