Ar jau pradėjote ruošti kalėdines dovanas? Šis šildantis ir kvapnus gėrimas galėtų būti puiki kalėdinė dovana. Jo seną receptą radau knygoje „Metai už stalo“, ten jis vadinamas krupnyku. Šiam gėrimui gaminti galite nautoti bet kokius savo mėgstamus prieskonius ir juos derinti tarpusavyje. Galima pasiruošti skirtingų skonių gėrimų su įvairiomis kvapų puokštėmis. Šį krupniką ruošiau specialiai maisto tinklaraštininkų žurnalui oC žiemos numeriui.
Lietuviškas likeris "Krupnikas"
Sudėtis
- 400 ml degtinės
- 100 ml vandens
- 200 g medaus
- cinamono žievės, gvazdikėlių, kadagio uogų, kvapniųjų pipirų, apelsino žievelės (galite naudoti ir kitus prieskonius bei žoleles pvz. imbierą, muskato riešutą, žvaigždinius anyžius, rūtų šakeles, rožių žiedlapius ir kt.)
Eiga
Vandenį su medumi ir prieskoniais viriau apie 10 minučių.
Kai prieskoniai paskleidė kvapą, nukėliau nuo ugnies ir supyliau degtinę.
Indą su degtine dar trumpai pakaitinau ant silpnos ugnies, bet neužviriau.
Leidau gėrimui atvėsti ir palikau nusistovėti per naktį.
Krupnyką perkošiau, supyliau į butelį ir pastačiau šaltai.
Užrašai
P.S. Jeigu norite stipresnio gėrimo, vietoj tradicinės degtinės naudokite užpiltinių degtinę (79% stiprumo).
8 Comments
Mindaugas
2011-12-05 at 2:02 pmGeros foto, čia matyt pas močiutę fotkinai? O krupnyko gal ir reikės šventėms paruošti 😉
Neringa
2011-12-05 at 2:10 pmdar karta giriu nuotraukas, uzeisiu dar karta pagirti kai cesnakines uztepeles fotkes idesi 🙂 ♥
Renata
2011-12-05 at 8:53 pmNuotraukos nepaprastai jaukios 🙂 Net atsidusau pamačiusi.
Rennie
2011-12-06 at 10:46 amMindaugai, nuotraukos darytos mano namuose, turime atvirą židinį, tai gavosi toks efektas “pas močiutę” 🙂 O krupniko tai išsivirk šventėms.
Neringa, dar kartelį dėkoju už komplimentus, matai, kokį efektą sukelia židinys žiemą 🙂
Renata, dėkui, čia juk šiluma iš vidaus (krupnikas) ir iš išorės (židinys) :))
Anonymous
2011-12-06 at 5:17 pmRennie, ačiū už receptą! Norėjau passitikslinti, kiek maždaug prieskonių reikėtų nurodytam kiekiui? Vieno arbatinio šaukštelio, dviejų, trijų?
Lina
Rennie
2011-12-06 at 5:38 pmNurodytam kiekiui ėmiau po 5 vnt gvazdikėlių,kvapniųjų pipirų, kardamono, kadagio uogų ir kelis pagaliukus cinamono, bei vieną džiovintą apelsino žievelę. Mano krupnikas gavosi jau pakankamai kvapnus, jeigu norite kad prieskoniai mažiau jaustųsi galite dėti ir mažiau. Prieskonių įvairovė ir kiekis yra skonio reikalas.
Anonymous
2011-12-16 at 5:25 pmAčiū už patarimus. Krupnikas jau pagamintas, laukia Kalėdų, kol bus padovanotas:) Vienintelė problema – kai nusistovėjo – beveik trečdalis butelio – drumzlinos nuosėdos…Rennie, ką patartumėte? Bijau, kad net ir perkošus per tankią medžiagą nuosėdos liks, mat dėjau nemažai prieskonių…
Lina
Rennie
2011-12-16 at 9:59 pmMielas Anonime, aš savo krupniką perkošiau per sietelį, bet laikui bėgant nuosedos vis tiek atsirado, bet tik ant dugno (natūraliam produktu leidžiama). Bet pas tave, supratau, jų daugiau, pabandyk perkošti per kavos filtrą (tą popierinį, kur į senus kavos apratus dedasi, arba per kokį sugerstuką). Matai, natūraliems produktams drumzlės galimos, nes vanduo turi būti tik itin minkštas, arba jį minkštinti reiktų soda, bet man to neprieikė.