APP/ Mėsa/ Ruduo/ Vasara/ Visi receptai

Kepsninėje rūkyta višta

Jei reikėtų rinkti skaniausai paruoštą vištą, tai rūkyta višta tikrai patektų į mano pačių mėgstamiausių trejetuką, o gal net ir į dvejetuką! Paskutiniu metu neberandu parduotuvėse tokios skanios rūkytos vištos, kaip anksčiau, o gal paprasčiausiai čia mano maisto kokybės kartelė išaugo. Aišku, patiems namų sąlygomis išsirūkyti tradicinę karšto rūkymo vištą, neturint specialios rūkyklos, būtų sunku. Aš tokios vasarnamyje irgi neturiu, bet už tai turiu žalią gerą Big Green Egg kepsninę, kuri be kepimo, puikiai atlieka ir rūkymo darbus. Ilgąjį savaitgalį išbandžiau vištą joje ne tik iškepti, bet ir išrūkyti. Rezultatas pranoko visus mano lūkesčius! Dūmo kvapas vištoje jautėsi labai gardžiai, o ji pati ypač skaniai apskrudo, bet neperdžiūvo ir išliko sultinga. Tokia višta labai skani ir šalta. Manau, kitą kartą kepsiu-rūkysiu kelias nedideles vištas iš karto: vieną karštam suvalgymui, o kitą pasidėsiu “ant šalto”. Tokios rūkytos vištos šalta krūtinėlė puikiai tinka salotoms, o šaltos kulšelės su sparneliais ypač skaniai susivalgo su šviežiais agurkais ir pomidorais, ypač, kai darbo dieną nėra kada ruošti maisto.

Mano Vyras yra kaupikų kaupikas ir nieko dažniausiai neišmeta. Mes vasarmanyje turime daug senų vaismedžių ir auginame vynuoges, tai esame privesti dažnai jas genėti. Nugenėtų vyšnių, obelų, graikinio riešutmedžio ar vynuogių padžiūvusių šakų dažniausiai neišmetame, o mano Mielasis jas susmulkina. Martynas susideda jas į atskiras dėžutes ir panaudojame rūkymui. Tokios medienos drožlės nieko nekainuoja, yra visiškai natūralios ir sausai laikomos gali ilgai išsilaikyti. Prieš rūkant jas reikia tik kelioms valandoms užmerkti į vandenį, o kepant užmesti ant žarijų ir kepdamas maistas prakvimpa gardžiu dūmu. Jei savo sodo neturite, ar nenorite patys terliotis su namudinėmis rūkymo skiedromis, išbandykite jau paruoštas Big Green Egg rūkymo skiedras. Jos visiškai natūralios, galima rinktis iš vyšnių, obelų, karijų ir pekano riešutmedžių. Karijų ir pekano medienos Lietuvoje natūraliai augančių tikrai nerasiu, todėl sekantį kartą planuoju išbandyti rūkymą būtent su jomis! 

Kepsninėje rūkyta višta

18 votes, average: 3,72 out of 518 votes, average: 3,72 out of 518 votes, average: 3,72 out of 518 votes, average: 3,72 out of 518 votes, average: 3,72 out of 5 (18 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...

Eiga

1

Pirma reikės gražiai išskleisti vištą. Gražiai iš abiejų pusių išpjaukite ir pašalinkite visą vištos stuburą. Tai patogiausia daryti aštriu peiliu arba kokybiškomis mėsos pjaustymo žirklėmis. Kai stuburas bus išpjautas vidinėje krūtinėlės pusėje ties kauliukais padarykite kelis įpjovimus, apverskite vištą, rankomis gerai spustelkite, kad ji pilnai išsiskleistų. Kai višta bus išskleista, nupjaukite plonąsias sparnelių dalis, nes ilgai kepdamos jos tik apdega ir iš jų jokios naudos. Iš išpjauto vištos stuburo su sparnelių galiukais galėsite išvirti nedidelį kiekį naminio sultinio.

2

Višta paruošta, dabar ją įtrinkite prieskoniais. Visus sausus prieskonius sumaišykite su aliejumi, o česnakus smulkiai sukapokite su druska, juos suberkte į aliejaus ir prieskonių mišinį. Paruoštu mišiniu ištrinkite vištą iš vidinės ir išorinės pusės ir prikiškite prieskonių mišinio po vištos krūtinėlės odele. Ištrintą vištą uždenkite maistine plėvele ir dėkite nakčiai į šaldytuvą, kad įsiskonėtų.

3

Prieš kelias valandas iki vištos rūkymo-kepimo rūkymui skirtas medienos skiedras užpilkite vandeniu ir palikite, kad išmirktų. Šį kartą naudojome dar ankstyvąjį pavasarį savo praretintų vynmedžių sumedėjusias šakeles. Bet galite rinktis bet kurią iš šių smulkintų mažais gabaliukais medienų: vyšnią, obelį, graikinį riešutmedį. Jei turite savo sodą, tokių medienos drožlių rūkymui pasiruošti vieni niekai, o jei tokios galimybės neturite, tai panaudokite visiškai natūralias Big Green Egg specialiai rūkymui skirtas drožles (iš vyšnių, obelų, pekanų ar karijų riešutmedžių medienos)

4

Užkurkite savo kepsninę su dangčiu gaminimui ant netiesioginės ugnies. Kai anglys įkais ant jų sumeskite išmirkusias medžio drožles, palaukite, kol jos pradės rūkti. Kadangi naudoju Big Green Egg kepsninę, uždedu konvektorių, kuris vienodai paskirsto karštį po visą kepsninę ir sąlygoja kokybišką kepimą ant nietiesioginės ugnies. Kad konvektorius neįsipurvintų nuo lašančių kepamos vištos sulčių ant jo viršaus uždedu vienkartinį folijos padėklą, kuriame susirinks nubėgusios vištienos sultys. Tada ant viršaus dedu metalines groteles, jas patepu aliejumi, palaukiu, kol įkais ir ant jų guldau išsklesitą vištą. Uždengiu kepsninės dangtį ir vištą kepdama rūkau apie 2-2,5 valandas 150-160 laipsnių temperatūroje.

5

Ar višta jau paruošta, tikrinite į jos storiausią vietą įbesdami šakutę, iš jos turi bėgti skaidrios sultys, bet ne rausvos. Iškeptą bei išrūkytą vištą galite pjaustyti ir valgyti iš karto arba palikti, kol atšals. Taip paruošta višta skani tiek šilta, tiek ir visiškai atšalusi.

Gali patikti

1 komentaras

  • Atsakyti
    Rūta
    2017-09-09 at 3:33 pm

    Sveiki, kur dingo receptų sudedamosios dalys? 🙁

  • Komentuokite