Prasidėjus šiltąjam sezonui pasišoviau kuo daugiau kepti savo naujoje anglinėje kepsninėje. Man visad buvo smalsu, kaip galima kepsninėje iškepti didelį mėsos gabalą, taip, kad jis iš viršaus nebūtų apdegęs, o viduje būtų gerai iškepęs ir sultingas. Šis ėrienos kepsnys išėjo būtent toks.
Šį kart ir vėl pasitikėjau knygos „Barbekiu“ patarimas, o įkvėpimo sėmiausi iš prieš gerą savaitę Druskininkuose vykusio Lietuvos Grilio Čempionato.
Graikiškai kepta ėriuko kulšis kepsninėje
Sudėtis
- Ėrienai ir marinatui:
- ėriuko kulšies su kaulu (apie 2 kg mėsos jau be kaulo)
- 250 ml. natūralaus jogurto
- 1 citrinos sultys ir nutarkuota žievelė
- 4 v.š. šaltai spausto alyvuogių aliejaus
- kelios šakelės šviežio rozmarino
- kelios šakelės šviežio čiobrelio
- pora saujų šviežių kapotų mėtų
- 1 a.š. maltų pipirų mišinio
- 1 a.š. druskos
- Mėsos glaistui kepant:
- 3 v.š. lydyto sviesto
- Padažui ir pateikimui:
- 250 ml. natūralaus jogurto
- ryšelio ridikėlių
- saujos kapotų šviežių mėtų
- 2 v.š. šaltai spausto alyvuogių aliejaus
- 1 v.š. citrinos sulčių
- maltų juodųjų pipirų ir druskos (pagal skonį)
- šviežių salotų lapų (pateikimui)
Eiga
Pirmiausiai su vyro pagalba išdarinėjau ėriuko kulšį, t.y. išėmėme iš jos kaulą ir išskleidėme ją kaip knygą.
Iš marinatui skirtų produktų elektrine trintuve sutryniau padažą, kol visos prieskoninės žolelės buvo susmulkintos ir susimaišė su jogurtu.
Mėsą marinavau šaldytuve jogurto-prieskonių padaže apie dvi valandas (galima ir pernakt).
Kepsninėje vyras paruošė vidutinio karštumo anglis.
Mėsą iš abiejų pusių po 2-3 minutes apkepiau ant tiesioginės ugnies, t.y. virš žarijų.
Kai ėriena jau buvo apskrudusi, toliau ją kepiau ant netiesioginės ugnies t.y. vienoje kepsninės pusėje buvo įkaitusios žarijos, o kitoje pusėje kepė mėsa (mėsa kepė ne virš žarijų, o šalia jų). Taip kepant mėsą reikėtų naudoti kepsninę su dangčiu. Uždarytoje mano kepsninėje termometras ant dangčio rodė 200 laipsnių. Mėsa iškepė per 25 min., karts nuo karto ją apverčiant ant kitos pusės ir patepant sviesto glaistu.
Kol kepė mėsa pagaminau padažą: ridikėlius smulkiai sutarkavau, sumaišiau su kapotomis mėtomis ir užtaisiau jogurtu ir likusiais prieskoniais.
Iškepusią mėsą palikau dešimčiai minučių pastovėti, po to pjausčiau skersai skaidulų plonais gabalėliais.
Pateikiau su jogurto padažu ir salotų lapais. Valgėme mėsą rankomis, įsukdami ją į salotų lapus ir pasidažydami į jogurto padažą.
6 Comments
Rūta
2012-06-06 at 8:42 amPuiki pamoka 🙂 Manau, kad kepsninių debiutantai Tavo įraše ras daug naudingos informacijos. Aš nelabai praktikuoju kepsnines – na, nelabai yra kur, bet prisipažinsiu, kad niekada nepagalvojau, kad reikėtų mėsą kepti šalia žarijų, o ne virš jų. Reikės nuorodą į Tavo įrašą nusiųsti uošviams – jie vis vargsta nesurasdami, kaip kepsninėje gerai iškepti mėsą 🙂 P.S. O ėriukai iš ūkininkų – didelis gėris – patys esame kažkada vieną tokį naikinę. Iki šiol su malonumu prisimenu virtą avieną… mmm.
Rennie
2012-06-07 at 9:56 amRūta, aš šią pamoką jau išmokau, nes irgi pirmą kartą skaniai iškepiau tookį didelį mėsos gabalą kepsninėje. Anksčiau buvo tai per daug viršus apdegęs, tai per mažai vidus apkepęs, o pasirodo, visa esmė tame, kad kepti didelius mėsos gabalus reikia ant netiesioginės ugnies. Gyveni ir mokaisi 🙂 Ėriukų mėsa tai gėrių gėris 🙂
Vilma
2012-06-06 at 8:14 pmOch kaip skaniai ta kulšis atrodo. Gera žinoti, kad valgėte tą patį ėriuką kaip ir mes. 😀
Rennie
2012-06-07 at 9:59 amVilma, skanus tas ėriukas buvo, gaila, tik kad baigėsi 🙂 Reiks kada vėl užsisakyti…
Nida
2012-06-09 at 9:01 amLabai gera informacija! Aciu, kad pasidalinai. Eriukiena skamba viliojanciai, jauciu, kad artimiausiu metu teks pabandyti:)
Rennie
2012-06-11 at 8:53 amNėr už ką, Nida, sėkmės grilinant 🙂