APP/ Daržovės/ Mėsa/ Ruduo/ Visi receptai

Maisto ir vyno derinimas: kopūstų pyragas – lazanija

Šį, itališką kopūstų pyragą, galima būtų pavadinti kopūstine lazanija. Tik vietoj kvietinių lazanijos lakštų, jam naudojami kopūstų lapai. Pyragas ruošiamas iš tų pačių ingredientų, kaip ir lietuviški balandėliai. Jo skonis taip pat panašus į balandėlių, tik kvepia itališkais skoniais ir išvaizda visai kitokia. Kopūstų pyragas atrodo labai šventiškai! Jis galėtų tapti tikra derliaus pabaigtuvių stalo pažiba. Kopūstų pyrago gaminimui rinkitės garbanotąjį gūžinį savojinį kopūstą, nes šių kopūstų lapai minkštesni ir greičiau iškepa. Italai šiam patiekalui naudoja būtent savojinius kopūstus. Jei tokių lietuviškame turguje, kaip ir aš, nerasite, rinkitės kuo šviežesnį, žalesniais lapais, vasarinį kopūstą. Kietieji žieminiai kopūstai šiam patiekalui netiks, nes reikalauja ilgo troškinimo ir kepant nespės suminkštėti.

Kadangi receptas labai šventiškas, prie jo norisi priderinti ir tinkamą vyną. Įdomu, kokie vynai labiausiai tinka prie patiekalų su kopūstais? Šiuo klausimu, kaip visada, kreipiausi į Somelje mokyklą:

 • Troškintais raugintais kopūstais garsėja Elzaso virtuvė. Prie kvapnaus, garuojančio kiaulienos ir kopūstų troškinio (charcouterie d‘Alsace) prancūzai neabejodami atsikemša vietinio „Pinot Blanc“, „Auxerrois“ ar „Riesling“, nes vynas turi būti pakankamai rūgštus, kad atsilaikytų prieš kiaulienos riebalus ir raugintų kopūstų sunką.
 • Šviežių kopūstų salotos (krautsalat) – Austrijos ir Vokietijos patiekalas. Su jomis geriamas „Gruner Veltliner“ – dar vienas ąžuole nebrandintas baltasis vynas.
 • Prie tradicinio kopūstų pyrago rekomenduojamas sirpių uogų, gal ne visai sausas „Pinot Gris“ iš Elzaso arba „Grauer Burgunder“ iš Vokietijos. Šie vynai gerai atlieps ir kitas daržoves, naudojamas kepant kopūstų pyragą: morkas, svogūnus, grybus. 
 • Mėsa įdarytas kopūstų pyragas su troškintais pomidorais skoniu labiau panašesnis į balandėlius. Prie pastarųjų reikėtų rinktis tvirtesnės struktūros vyną. Puikiai tiktų ąžuole brandintas gaivus baltasis vynas iš pietų Burgundijos, o dar geriau – iš Jura regiono. Šis kopūstų pyragas-lazanija puikiai derės su negausių taninų, vaisišku, sodraus skonio raudonuoju vynu. Italijoje tokio stiliaus yra barbera iš Asčio. Šiam patiekalui rekomenduojame „Braida Montebruna Barbera d‘ Asti“. Vynuogynas, iš kurio uogų daromas šis vynas, auga ant prieš milijonus metų sausuma tapusio jūros dugno, nusėto suakmenėjusiomis kalkingomis fosilijomis, dar labiau paryškinančiomis vyno gaivumą. Prieš vartojimą rekomenduojame šį vyną atvėsinti iki 16 °C. 

  Kopūstų pyragas – lazanija

  0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
  Užsiregistruokite, kad įvertinti
  Loading...
  By Renata Kiekis: 24 cm skersmens kepimo formai
  Gaminimo laikas: 1,5 valandos

  Itališkas receptas

  Sudėtis

  • 1 didelio savojinio arba jauno baltagūžio kopūsto
  • 800 g maltos kalakutienos krūtinėlės
  • 1 stiklinės išvirtų ryžių
  • 1-2 svogūnų
  • 1 morkos
  • 2 lapkotinio saliero kotų
  • 4 česnako skiltelių
  • 2 skardinių smulkintų konservuotų pomidorų
  • 1 kiaušinio
  • alyvuogių aliejaus kepti
  • puokštės šviežių bazilikų ir petražolių
  • 0,5 stiklinės tarkuoto kietojo sūrio
  • druskos, cukraus ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • Patiekti:
  • kietojo tarkuoto sūrio
  • naminio pomidorų padažo

  Eiga

  1

  Kopūstus paruoškite taip pat, kaip ir balandėlių gaminimui. Iš kopūsto išpjaukite kotą. Kopūsto lapus apvirkite klasikiniu būdu – kopūsto galvą pavirus puode su vandeniu, kol lapai pradės atsiskirti ir juos bus lengva nuimti nuo gūžės. Jei namuose turite mikrobangų krosnelę, kopūstą suminkštinsite dar greičiau, jį pakaitinę mikrobangų krosnelėje. Apvirtą karštą kopūstą panardinkite į šaltą vandenį ir gražiai, po vieną nuimkite kopūsto lapus. Nuo jų nupjaustykite storąsias lapų gyslas.

  2

  Paruoškite pyrago įdarą. Keptuvėje ant alyvuogių aliejaus pakepinkite smulkiai pjaustytus svogūnus su česnakais, tada suberkite tarkuotas morkas, smulkiai pjaustytus salierų kotus ir maišydami apkepinkite. Tada suberkite maltą kalakutiena ir maišydami kepkite, kol mėsa taps biri. Galiausiai supilkite smulkintus konservuotus pomidorus, gardinkite viską druska, cukrumi, maltais juodaisiais pipirais. Troškinkite apie 5 minutes ir pačioje pabaigoje suberkite kapotus šviežius prieskonius. Paruoštą įdarą nukelkite nuo ugnies, palikite praaušti. Kai įdaras bus atšalęs įmuškite kiaušinį, suberkite tarkuotą kietąjį sūrį ir išmaišykite.

  3

  Pyrago kepimo formą (puikiai tiks atsegama tortinė) ištepkite alyvuogių aliejumi. Į formos dugną klokite patį gražiausią kopūsto lapą, o iš kraštų apdėliokite kitais kopūsto lapais, kad jie gerokai užsilenktų per kepimo formos kraštus. Dėkite pirmąjį įdaro sluoksnį, ant viršaus klokite 2-3 kopūstų lapus, kad jie pilnai uždengtų įdarą, ant viršaus vėl - įdaro sluoksnį, o ant jo - kopūstus. Taip sluoksniuokite, kol pabaigsite įdarą ir kepimo forma bus pilna. Turėtų gautis 4- 5 sluoksniai. Ant viršutinio įdaro sluoksnio uždėkite kopūsto lapus ir užlenkite iš šonų atlikusius nuo pirmojo sluoksnio, kad pyrago įdaras būtų kuo geriau supakuotas kepimo formoje. Viršutinius kopūstus sutepkite alyvuogių aliejumi ir apibarstykite druska su pipirais.

  4

  Pyrago viršų uždenkite folija ir pašaukite kepti į įkaitintą 180 laipsnių orkaitę 40-50 minučių. Pyragas su savojiniais kopūstais turėtų iškepti greičiau, o su baltagūžiais – keps ilgiau. Nuimkite foliją ir kepkite pyragą dar 15-20 minučių, kol gražiai apkeps.

  5

  Pyragą ištraukite iš orkaitės, ant kepimo formos uždėkite didelę lėkštę ir greitu judesiu pyragą apverskite ant lėkštės. Ant pyrago viršaus užpilkite pašildyto naminio pomidorų padažo, apibarstykite tarkuotu kietuoju sūriu. Pjaustykite ir valgykite, kol šiltas.

  Užrašai

  Receptas paruoštas bendradarbiaujant su SOMELJĖ MOKYKLA

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite