APP/ Daržovės/ Pavasaris/ Salotos/ Visi receptai

Maisto ir vyno derinimas: Pavasarinės apelsinų ir burokėlių salotos

Su pavasariu ateina ir lengvų salotų sezonas. Nors ankstyvasis pavasaris vis dar šaltasis sezonas, bet saulėtomis dienomis vis dažniau ir dažniau užsimanau lengvų ir spalvotų salotų. Kol apelsinų sezonas dar nesibaigė, poruoju juos su pernykščiais burokėliais, šviežiais pavasariniais daigais ir šviežiu ožkų sūriu. Tokios salotos ne tik skanios, maistingos, bet ir šventiškai gražiai atrodo.

Prie jų, pavasario pradžios proga norisi priderinti ypatingą vyną. Besimokydama Somelje mokykloje iš naujo atradau įvairius kokybiškus saldžiuosius vynus, kuriuos anksčiau buvau pamiršusi. Todėl pagalvojau, jog prie šių salotų su sicielitiškais apelsinais galėtų suderėti vynas iš saulėtos Sicilijos su tobulu saldumo ir rūgštumo balansu. Somelje Mokykloje prie šių salotų man parekomendavo vienos žinomiausių Sicilijos vyninių Planeta Passito Di Noto DOC 2018 saldųjį vyną gaminamą naudojant vytintas Moscato Bianco vynuoges. Jis – ryškios aukso spalvos, kvepiantis džiovintais abrikosais, apelsino žievele, datulėmis ir vanile, pistacijų kremu, citrusinių vaisių marmeladu. Skonyje saldumą puikiai pagyvina rūgštis, kremiškas, tankus ir labai ilgo poskonio. Mane šis vynas tiesiog užbūrė! Jis puikiai suderėjo su šiomis salotomis, nors jį norėjosi ragauti ir vieną, vietoj deserto. Pateikti šį vyną reikėtų 12-14 °C. Derindami maisą su vynu, nepamirškime ir saldžiųjų vynų, kurie tinka ne tik prie desertų arba vietoj jų. Štai kokiais principais vadovautis mums pataria Somelje mokykla:

 • Saldumas vyne yra puiki atsvara sūrumui patiekale – panašiai kaip riebumo ir rūgšties atveju, šie du elementai “nugludina” vienas kito aštrius kampus.
 • Rūgštis vyne atsveria riebumo pojūtį burnoje – vyndariai, siekdami sukurti saldaus, tačiau lengvo vyno įspūdį, dažnai užtikrina didelį rūgšties kiekį vyne. 
 • Saldumas vyne užmaskuoja rūgštį patiekale – šis principas išplaukia iš antrojo ir padės mums paskutiniuose patiekalo paruošimo stadijose.
 • Intensyvių skonių patiekalas reikalauja intensyvaus vyno – derindami ypač švelnų patiekalą prie intensyvaus vyno labai dažnai suklysime. O norėdami pasiekti kontrastuojančių skonių efektą stiprias patiekalo sudedamąsias pasitikime stipriais skoniais iš vyno pusės.

Šių salotų intensyviausias ir išraiškingiausias elementas – nebrandintas minkštas ožkų sūris CHAVROUX, kuris yra riebiausias ir turintis daugiausiai sūrumo, apelsinai savyje turi daugiau rūgšties, nei saldumo, todėl parinktas saldus vynas puikiai atsvėrė rebumo ir sūrumo turintį sūrį, bei savo saldumu neutralizavo apelsinų rūgštį. Pabandykite!

Maisto ir vyno derinimas: Pavasarinės apelsinų ir burokėlių salotos

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: 2 asmenims
Gaminimo laikas: 15 min. ir burokėlių kepimas

Sudėtis

 • 2-3 apelsinų
 • 2 burokėlių
 • 50 g minkšto ožkų sūrio CHAVROUX
 • šviežių daigų: saulėgrąžų, žirnelių, burokėlių
 • 1 šaukštelio aguonų
 • druskos ir maltų pipirų pagal skonį
 • ypač tyro alyvuogių aliejaus

Eiga

1

Prieš gaminant salotas iškepkite burokėlius. Juos nulupkite ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi, apibarstykite druska ir pipirais. Sudėkite ant kepimo popieriaus, jo kraštus užsukite ir pašaukite kepti 45 minutėms į įkaitintą iki 180 laipsnių orkaitę. Iškepusius burokėlius palikite praaušti.

2

Apelsinus nulupkite ir supjaustykite kuo plonesnėmis riekelėmis. Daigus nuplaukite ir nusausinkite. Lėkštėje išdėliokite apelsinus su keptais burokėliais, apibarstykite šviežiais daigais, ant viršaus gabalėliais dėliokite ožkų sūrį, kurį apibarstykite aguonomis. Viską apšlakstykite ypač tyru alyvuogių aliejumi, apibarstykite druska ir maltais pipirais.

Užrašai

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su someljemokykla.lt

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite