Ruduo/ Užkandžiai/ Visi receptai

Maisto ir vyno derinimas: brandintos tešlos pica su baravykais

Ką jūs ruošiate iš savaitgalį sugrybautų baravykų? Aš be baravykų sriubos, dar kepiau ir baravykų picą. Kiekvieną grybų sezoną, vieną kartą metuose, iškepu picą su šviežiais baravykais. Nors vieną kartą per metus jos verta paragauti! Man tai viena iš skaniausių picų.

Dažniausiai ją kepu naudodama savo seniai išbandytą ir pamėgtą picos tešlos receptą, bet šį kartą gaminau brandintą picos tešlą, kurią per naktį kildinau kambario temperatūroje, o po to, dar 2 paras brandinau šaldytuve. Taip yra gaminamos visų mėgstamos Neapolietiškos picos. Būtinai pasidalinsiu ištobulintu šios picos tešlos receptu ir atskirame įraše. O kad ilgai laukti nereikėtų ir prie šios picos keliu naują tešlos receptą. Apie šią tešlą parašysiu daugiau kitą kartą, tik svarbu paminėti, kad jos gamyboje visiškai nenaudojamas alyvuogių aliejus, tik miltai, vanduo, druska ir mielės, o svarbiausią vaidmenį atlieka laikas. Šį kartą daugiau apie tai nesiplėsiu, o didesnį dėmesį skirsiu gybams.

Pačius mėgstamiausiaus savo receptus su grybais surašiau straipsnyje “Ką dar skanaus pasiruošti su grybais?”, ten rasite ir vasarinę picą su voveraitėmis bei žieminę grybų picos versiją su džiovintais baravykais. Aš kaip dzūkaitė, grybus mėgstu ir dažnai naudoju. Todėl pasigaminus skanų ir nekasdienišką patiekalą su grybais, visada natūraliai pagalvoju, o kokį vyną reikėtų derinti prie patiekalų su grybais? Šiuo klausimu kreipiausi į Someljė mokyklą, kad galėčiau lengviau išsirinti ir prie baravykų picos priderinti labiausiai tinkantį vyną. Bendrai išrinkome prancūzišką baltąjį Chardonnay vynuogių vyną iš Langedoko-Rusijono regiono Rives Blanques Cuvee Odyssee. Šis, gelsvai žalsvo atspalvio vynas, kvepia geltonųjų obuolių, kriaušių, apelsinų žievelių aromatais, yra kreminės tekstūros, jame juntami baltųjų persikų, abrikosų, citrinmedžio esencijos skoniai bei gaivumo pojūtį suteikia minerališka rūgštis. Mums su vyru labai patiko jo dermė su picoje keptais baravykais.

Jei ir jūs rinksitės vyną prie patiekalų su grybais, atkreipkite dėmesį į šiuos Someljė mokyklos patarimus:

  • Prie grybų patiekalų, kuriuose dominuoja grietinėlės padažas, rinkitės ąžuole brandintą, vidutinio svarumo baltąjį vyną iš Chardonnay vynuogių arba europietiškąjį raudonąjį vyną iš Pinot noir vynuogių. Šie du pasirinkimai atliks skirtingas roles – baltasis, matęs ąžuolo, „sviestinio“ skonio vynas atkartos patiekalo kreminę tekstūrą, o minėtas raudonasis vynas – paryškins grybų pateikimo žemiškumą. Regiono prasme saugūs, tačiau piniginei ne visada draugiški būtų – Burgundiški vynai. Alternatyva šiam regionui galėtų būti pietų Prancūzijoje, Limoux apeliacijoje ąžuole brandinti Chardonnay vynai.
  • Jei gaminsite risotto su grybais. Prie jo rinkitės struktūriškai lengvesnį, rūgštesnį baltąjį, ąžuole nelaikytą vyną, tokį, kaip iš Italijos Soave apeliacijos arba prancūziškąjį Chablis.
  • Jei kepsninėje kepsite Portabello grybus, kurie burgeriuose dažnai atstoja mėsą, galite juos derinti su Š. Ronos Syrah vynuogių vynais, amerikietiškaisiais arba itališkaisiais Primitivo bei Zinfandel, arba Bordeaux regiono Cabernet Sauvignon vynuogių pagrindu sukurtais raudonaisiais vynais.
  • Jei grybus ruošite su pomidorais, tai jie prašyte prašysis rūgštaus bei taniniško raudonojo vyno. Tokių mes galime rasti Toskanoje Chianti Classico arba Pjemonto Nebbiolo vynuogių vynuose.  
  • Kepdami mėsos kepsnį su grybų padažu, į šį patiekalą žiūrėkite, kaip į įprastą mėsos kepsnį, maltinį ar šnicelį. Vištiena ir kalakutiena prašysis lengvesnio arba rūgštesnio raudonojo, tokio, kaip Burgundijos Pinot Noir arba itališko brandaus Sangiovese. Prie jautienos puikiai tiks australietiški Shiraz vynuogių vynai arba Bordeaux regiono raudonieji.

Tikiuosi, ši informacija padės jums nepaklysti vynų pasirinkime, derinant juos prie patiekalų su grybais. Skanaus!

Maisto ir vyno derinimas: brandintos tešlos pica su baravykais

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: 4 asmenims
Gaminimo laikas: 30 min. ir tešlos brandinimas

Grybų sezonui

Sudėtis

  • Brandintai picos tešlai:
  • 460 g kvietinių 00 tipo miltų
  • 2 šaukštelių druskos
  • 280 g šalto vandens
  • 2 g sausų arba 5 g drėgnų mielių
  • Picai:
  • 200 g baravykų
  • 2 mėlynųjų svogūnų
  • 2 skiltelių česnakų
  • 2 šaukštų riebios grietinės
  • šviežių čiobrelių šakelių
  • kelių saujų tarkuoto kietojo sūrio
  • alyvuogių aliejaus apšlakstyti

Eiga

1

Prieš 3 dienas iki picos kepimo pradėjau ruošti brantintą picos tešlą. Iš vakaro užmaišiau picos tešlą ir palikau ją augti kambario temperatūroje per naktį apie 12 valandų. Šaltame vandenyje ištirpinau mieles, tada subėriau miltus sumaišytus su druska ir minkiau, kol tešla tapo vientisa. Ją uždengiau ir palikau nakčiai augti.

2

Po 12 valandų picos tešlą padalinau į dvi dalis, sudėjau į atskirus indelius, juos uždengiau ir palikau šaldytuve bręsti dvi paras. Per tą laiką tešla lengvai išsipūtė, joje buvo matomi oro burbulai, o paviršius pasidarė blizgus.

3

Po 2 parų picos tešlos brandinimo, ją išėmiau iš šaldytuvo ir palikau 4 valandoms kambario temperatūroje. Vienai picai naudojau pusę tešlos t.y vieną paruoštos tešlos dalį. Tešlą rankomis išsukau, taip, kad vidurys būtų kuo plonesnis ir o susiformuotų storesni raštai. Neapolietiškos picos gaminimui nenaudojamas kočėlas, bet pats picos formavimas reikalauja įgūdžių, man jų dar mokytis ir mokytis, todėl pica vis dar nesigauna idealios formos bei storio. Jei norite picą pasigaminti greičiau ir paprasčiau naudokite populiarųjį picos tešlos receptą, kurio nuorodą įkėliau recepto įžangoje.

4

Kai pagrindą būsite paruošę, grietinę sumaišykite su smulkintais česnakais ir čiobreliais, gardinkite druska ir pipirais. Paruoštu grietininiu padažu aptepkite picą, tik kraštus palikite neapteptus. Ant grietinės guldykite pjaustytus švarius baravykus. Svogūnus supjaustykite plunksnelėmis, apibarstykite druska, pipirais ir sumaišykite su keliais šaukštais alyvuogių aliejaus. Taip paruoštus svogūnus užbarstykite tarp grybų. Ant viršaus barsykite tarkuoto kietojo sūrio ir pašaukite kepti į maksimaliai įkaitintą 250 laipsnių ir daugiau (jei tik turite tokią galimybę) orkaitę. Pica, priklausomai nuo dydžio ir maksimalios orkaitės temperatūros turėtų iškepti per 7-8 minutes.

5

Iškepusią picą apibarstykite šviežiais čiobreliais ir apšlakstykite kokybišku alyvuogių aliejumi.

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite