APP/ Mėsa/ Salotos/ Vasara/ Visi receptai

Rūkyta antienos krūtinėlė su vasaros uogų salotomis

Būna receptų kuriuos kartoju ir kartoju, tik laikui bėgant keičiu jų sezoninius ingredientus. Būtent toks  yra ir šis receptas. Rūkytą antienos krūtinėlę su sezoninių uogų solotimis Joninėms ruošiau – su braškėmis, o susitikimui su draugais liepos pradžioje ir Mindaugo karūnavimo dienai  – su avietėmis. Abu variantai tobulo vasariško skonio! Recepto nuotraukos visai paprastos, tokios nesuvaidintos ir visai nestilizuotos, puikiai nusakančios kaip šią vasarą gyvenu vasarnamyje Druskininkuose, dar be virtuvės baldų ir gražių indų joje. Bet jau laukiu nesulaukiu naujų virtuvės baldų, kai ir vasarnamyje galėsiu jaustis kaip žuvis vandenyje. O dabar virtuvę vasarnamyje atsoja mano sena gera Big Green Egg kepsninė, kuri  ir pečius, ir kepsninė, ir rūkykla viename. Net nežinau, kaip dabar jau be jos gyvenčiau. Šį kartą ją naudojau ne tik kaip kepsninę, bet ir kaip rūkyklą. Rūkant antienos krūtinėlę nieko daug dirbti nereikia, mėsą tik ištrinu druska su pipirais, įpjaunu jos odelę ir pašaunu 40 minučių lėtai kepti ir rūkintis.  Rūkymui ir kokybiškam dūmui naudoju Big Green Egg specialias vyšnių medienos drožles. Lėtai kepta-rūkyta antienos krūtinėlė išlieka sultinga ir tiesiog tirpsta burnoje, kepdami antienos riebalai nuo odelės po truputį varva ir drėkina mėsą, o dūmas ją iškvepina.  Kol rūkosi antiena lieka laiko neskubant pasiruošti uogų salotas ir padažą. Gražgarsčių salotoms pasirenku savo pakeltų lysvių darže, o sezoninės uogos dažniausai atkeliauja iš turgaus. Geriausiam patiekalo skoniui išgauti rekomenduoju patiems pasiruošti uogų padažą, jį per kelias minutes susitrinsite trintuvėje. O jei nenorite ruošti ar neturite jam laiko, uogų padažą atstos ir geras barzaminis actas. Tai pačios tikriausios vasariško salotos, kurios svečius visada maloniai nustebina. Aš šį receptą dar šią vasarą tikrai kartosiu ir kartosiu, jau planuoju, kaip panašias salotas artimiausiu metu pasiruošiu su šviežiomis miško mėlynėmis.

Rūkyta antienos krūtinėlė su uogų salotomis

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
Kiekis: 4 asmenims
Gaminimo laikas: 15 min Kepimo laikas: 45 min.

Sudėtis

 • Rūkytai antienai:
 • 2 antienos krūtinėlės
 • žiupsnelio druskos
 • maltų juodųjų pipirų
 • Salotoms:
 • kelių saujų gražgarsčių salotų
 • kelių saujų šviežių braškių arba aviečių
 • Padažui:
 • 0,5 stiklinės šviežių braškių arba aviečių
 • 1 šaukštelio šviežio medaus
 • 1 šaukšto obuolių acto
 • 2 šaukštų tyro alyvuogių aliejaus
 • druskos ir pipirų pagal skonį

Eiga

1

Pirmiausiai užkaiskite kepsninę, ją paruoškite kepimui ant netiesioginės ugnies ir gana neaukštos 110 laipsnių temperatūros. Jei naudosite Big Green Egg kepsninę temperatūrą nustatysite lengvai ir greitai. Saują, rūkymui skirtų medžio drožlių, užmerkite pusvalandžiui vandenyje, kad išbrinktų. Mes dažniausiai rųkymui naudojame vyšnių medienos drožles. Kai drožlės išmirksta, jas užmeskite ant įkaitusių anglių, kad lėtai smilktų ir dūmais prakviptų mėsa.

2

Anties krūtinėlę nuplaukite ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, jos odelę įstrižai negiliai kelis kartus įpjaukite nepažesdami raumens. Mėsą iš abiejų pusių apibarstykite druska ir pipirais. Dėkite kepti ir rūkintis ant grotelių odele į viršų, kad kepdami riebalai tekėtų ant kepamos mėsos. Antienos krūtinėlė lėtai iškeps ir išsirūkins 110 laipsnių temperatūroje uždaroje kepsninėje per 45 minutes.

3

Kol mėsa kepa paruoškite salotas. Gražgarstes ir uogas nuplaukite bei gerai nusausinkite. Gražgarstes dėkite į lėkštę ir apibarstykite pjaustytomis braškėmis arba sveikomis avietėmis.

4

Paruoškite salotų padažą. Braškes arba avietes sutrinkite elektriniu smulkintuvu kartu su medumi, actu, aliejumi, druska ir pipirais į vietisą padažą. Juo apliekite paruoštas salotas. Dalį padažo pasilikite prie antienos.

5

Iškepusią ir dūmu kvepiančia antieną išimkite iš kepsninės ir 5 minutes palaikykite šiltai, kol mėsa "pailsės" tada ją supjaustykite. Supjaustytą antieną uždėkite ant salotų ir apliekite likusiu padažu. Valgykite kol šilta.

 

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite