Mėsa/ Pavasaris/ Visi receptai

Viščiukas su žolelėmis ir karamelizuotomis morkomis

Ar jau sugalvotote ką kepsite šventiniams velykiniams pietums? Kokią mėsą šiemet planuojate pasirinkti? Tikiu, kad daug kas rinksis viščiuką, bet ne bet kokį iš prekybos centro, o kaimišką, su meile užaugintą Lietuvos ūkyje, juk šventė tam ir šventė, kad ant stalo padėtume kokybiškesnius ir šviežesnius produktus.

Šį kaimišką viščiuką užsisakiau iš el. ūkininkų paduotuvės PilnasPuodas.lt. Ilgai galvojau kokį vištienos receptą pasiūlyti šioms Velykoms, kol galiausiai prisiminiau, kaip kažkada su vyru Pietų Prancūzijoje Antibų maisto turguje nusipirkome pietums keptą viščiuką, bagetę, vietinio rožinio vyno ir nuėjoje į pajūrį romantiškai pietauti. Prapjovę viščiuką jame radome didžiausią gniutulą kvapniausių žolelių, kurios tada mus ganėtinai nustebino. Pasirodo, Provanse dažnai prieskoninių žolelių puokštės kišamos į viščiuko “pilvą”, kad jis iškeptų aromatingesnis. Kadangi Velykos Lietuvoje nėra pati žaliausia šventė, man teko dėl šviežių žolelių gerokai pasukti galvą, nes šiam receptui jų reikia tikrai ne kelių šakelių, o ganėtinai didelės puokštės. Darže priskyniau per žiemą gerai išsilaikiusių šalavijo šakelių su lapeliais, o namuose apgenėjau vieną iš savo auginamų lauramedžių, iš parduotuvės teko parsinešti tik žaliuojančių petražolių vazonėlyje. Prieskoninių žolelių šiam viščiukaui tikrai negailėkite, kiškite, kol “pilvas bus pilnas”. Galite panaudoti pačias įvairiausias savo mėgstamas žoleles ir kiekvieną kartą susikurti vis kitokį skonį. Kita šio sultingo viščiuko paslaptis – sviestas. Šiam receptui jo prieiks net 180 gramų, bet juk ne kas dieną taip lepinamės – Velykos tik kartą metuose! Sviestą sutrinkite su žolelėmis ir gausiai tepkite po viščiuko krūtinėlės odele, į viščiuko vidų bei jį visą labai gerai ištepkite iš išorės. Taip sviestu ištepto viščiuko krūtinėlė iškepa labai sultinga. Prie keptos vištienos ypač tinka karamelizuotos nedidelės morkytės. Patariu viščiuką kepti ant grotelių, po jomis pastatyti skardą su vandeniu, į kurią lašės nuo kepamo viščiuko sviestas, o garuodamas vanduo drėkins ir patį viščiuką. Paukščio kepimo pabaigoje į skardą su atlikusiu vandeniu bei nuvalvėjusiu aromatingu sviestu sudėkite kepti morkytes. Jos iškeps pilnos vištienos ir žolelių sviesto skonių. Jei vis dar galvojate ką gi pasirinkti Velykoms, rekomenduoju užsukti į PilnasPuodas.lt el. parduotuvę, kaip tik šį savaitgalį dar spėsite užsisakyti kokybiškų produktų iš Lietuvos ūkių, o didįjį ketvirtadienį ir penktadienį, prieš pat Velykas, produktus jums pristatys tiesiai namo. Man tai pats patogiausias būdas pasirūpinti kokybiškais produktais šventei!

Viščiukas su žolelėmis ir karamelizuotomis morkomis

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: 4-6 asmenims
Gaminimo laikas: 15 min. Kepimo laikas: 80 min.

Velykoms

Sudėtis

  • kaimiško viščiuko apie 1,5-2 kg (užsakiau iš pilnaspuodas.lt)
  • didelės puokštės šviežių žolelių (naudojau petražoles, šalaviją ir lauramedį)
  • 180 g minkšto sviesto
  • kelių česnako skiltelių
  • 2 šaukštų citrinų sulčių
  • druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • Karamelizuotos morkos:
  • 1 kg mažų morkyčių
  • 1 šaukšto rudojo cukraus
  • pusės citrinos sulčių
  • druskos pagal skonį

Eiga

1

Prieš gaminimą viščiuką išimkite iš šaldytuvo, kad sušiltų iki kambario temperatūros, kartu išimkite ir sviestą, kad jis spėtų pilnai suminkštėti. Visas prieskonines žoleles nuplaukite ir nusausinkite.

2

Nedidelę dalį prieskoninių žolelių ir dvi česnakų skilteles kapoklėje susmulkinkite kartu su minkštu sviestu į vientisą prieskoninį sviestą, jį gardinkite druska, pipirais ir keliais šaukštais citrinų sulčių. Sviestas turi būti labai minkštas, kad lengvai teptusi.

3

Viščiuką nuplaukite, nusausinkite, pirštais švelniai atkabinkite nuo krūtinėlės odelę ir po ja šaukšto pagalba prikiškite kuo daugiau minkšto sviesto. Atlikusiu sviestu ištrinkite vištos vidų ir visą vištą. Į vištos vidų prigrūskite kuo daugiau prieskoninių žolelių, kad būtų "pilnas pilvas". Geriausiai būtų, kad taip paruošta višta pastovėtų apie valandą.

4

Vištą guldykite ant grotelių, kad krūtinėlė būtų viršuje, po ja statykite indą, į kurį įpilkite 500 ml vandens. Kepant nuo vištos sviestas varvės į indą su vandeniu, o vanduo garuos drėkindamas kepamą vištą. Po to, tame pačiame inde su atlikusiu sviestu, vištos sultimis ir nenugaravusiu vandeniu kepsite morkas. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių karščio ir pašaukite vištą kepti 50-60 minučių, kol gražiai apskrus ir beveik iškeps. Jei vanduo kepant pilnai nugaruos, jo dar šiek tiek įpilkite.

5

Po beveik valandos kepimo vištą su indu ištraukite iš orkaitės. Kaitrą padidinkite iki 200 laipsnių karščio, vištą su grotelėmis nukelkite nuo indo, ant nuvarvėjusio sviesto ir nugaravusio vandens sultinio suberkite švarias morkytes, jas apibarstykite druska, ant viršaus vėl uždėkite groteles su višta ir pašaukite dar trumpam į orkaitę 10-15 minučių, kad vištos odelė gražiai apskrustų.

6

Iškepusią vištą su gotelėmis ištraukite iš orkaitės ir apdenkite folija, kad neatšaltų. O ant morkų užberkite cukrų, apšlakstykite citrinų sultimis ir pašaukite vėl kepti 10-15 minučių į dar karštesnę 250 laipsnių orkaitę, kad gražiai apskrustų.

7

Iš vištos "pilvo" išimkite visas žoleles, jos savo darbą jau atliko, ir guldykite ją į serviravimo indą, o aplink suberkite iškepusias morkas. Atlikusį sviestą užpilkite ant vištos ir morkų, jis tarnaus kaip padažas. Skanaus!

Užrašai

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su PilnasPuodas.lt

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite