Šiems žaliems blynams išsiilgtos per žiemą spalvos suteikia jaunos dilgėlės, o kartu ir pikantiškumo bei pavasarinės gaivos. Blynus kepdama, juos apibarstau tarkuotu kietuoju sūriu, sulenkiu pusiau, kad pilnai išsilydytų, o pateikdama aplieju lydytu sviestu.
Kai aplink jau kvepia pavasariu, bet medžių šakos dar be gležnų lapelių, o daržai dar tik laukia sėjos, mane visad įkvėpia šviežios dilgėlės. Jos vienos pirmųjų pavasario žalumynų, kurių galiu rasti pridygusių savo vasarnamio patvoryje. Šį savaitgalį atvažiavusi apžiūrėti, kaip peržiemojo mūsų šeimos vasarnamis, nieko nesitikėdama užsukau pažiūrėti, kaip laikosi mano patvorio dilgėlių “plantacija”. Savo nuostabai dilgėles radau jau išlindusias ir drąsiai keliančias savo gležnus lapelius į saulę. Neatsispyriau pagundai jų pasirinkti, nors ir visai nedaug. Pirmosios šių metų dilgėlės buvo skirtos pavasariškai žaliems lietiniams blynams. Panašių, tiek kiek storesnių, blynų receptą esu pateikusi savo knygoje “Sezoninė Virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus”, į kurią dar įtraukiau ir trintos dilgėlių sriubos, žalių bulvinių virtinių, dilgėlių pesto ir itališko omleto su dilgėlėmis receptus. Knygoje, savo numylėtosioms dilgėlėms, skyriau visą skyrelį, kuriame aprašiau, kaip ir kada jas renku, ką ir kaip gaminu. Apie vitaminus, esančius šviežiose dilgėlėse, turbūt, visi esate girdėję, jei jų dar neragavote, pavasario vidurys būtų pats laikas tai padaryti.
Žali blynai su dilgėlėmis
Sudėtis
- 50 g šviežių jaunų dilgėlių
- 1 stiklinės pieno
- 1 stiklinės vandens
- 2 kiaušinių
- 50 g sviesto
- 1,5 stiklinės miltų
- 1 šaukštelio cukraus
- 1 šaukštelio druskos
- 1 šaukštelio citrinos sulčių
- Pateikti:
- tarkuoto kietojo sūrio
- lydyto sviesto
- šviežiai maltų juodųjų pipirų
Eiga
Dilgėles nuplikykite verdančiu vandeniu, kad "nesikandžiotų" ir perliekite šaltu vandeniu, kad neprarastų savo skaisčiai žalios spalvos.
Dilgėles stambiai supjaustykite ir sudėkite į elektrinį kokteilių plaktuvą, ten pat pilkite pieną ir vandenį, viską gerai išplakite, kol dilgėlės susismulkins ir skystis nusidažys žaliai.
Į plaktuvą supilkite lydytą sviestą, citrinų sultis, suberkite druską ir cukrų, įmuškite kiaušinius. Dar kartą įjunkite elektrinę kokteilinę ir galiausiai suberkite miltus. Kokteilinė gali puikiai pasitarnauti ir užmaišant blynų tešlą!
Tešlą prieš kepimą pusvalandį palikite "atsikvėpti" šaldytuve, bet jei tam laiko neturite, galite kepti ir iš karto. Blynus su dilgėlėmis reikia kepti taip pat, kaip ir paprastus lietinius blynus, sausoje keptuvėje. Prieš pildami į keptuvę tešlą, ją dar paplakite kokteilinėje, kad būtų vientisa. Blynus kepkite ant vidutinės kaitros, vienai pusei apkepus blyną apverskite ant kitos, o iškepusią pusę apibarstykite tarkuotu kietuoju sūriu ir užberkite šviežiai maltų pipirų. Blyną perlenkite pusiau, išimkite iš keptuvės į lėkštę, apliekite lydytu sviestu ir neškite į stalą.
Blynus galite kepti ir nebarstydami tarkuotu sūriu, paprasčiausiai iškepusius sudėkite vieną ant kito ir patiekite su grietine arba įdarytus virtu kumpiu ir sūriu.
4 Comments
Aušra
2014-03-24 at 3:23 pmGražučiai žali lietiniai! Šią savaitę po lietaus ir aš važiuosiu tikrinti, ar želia dilgėlės, didelis gerumas 🙂
Rennie
2014-03-24 at 3:44 pmAušra, aš tai šį savaitgalį dar nesitikėjau dilgėlių aptikti, todėl labai nudžiugau kai pamačiau, kad jau yra ką skabyti 😉 Gero dilgėliavimo!
lex777Esq
2014-03-25 at 5:06 amJau gaminau salotas su dilgėlių lapais. Bus iškepti ir blynai. Dėkoju už receptą.
Dalia
2015-06-04 at 11:04 pmAčiū už įdomų receptą :).
Vienas pastebėjimas: dilgėles sutrinant jų dilginimas išnyksta, tad plikyti nebūtina – tada išliks daugiau vitaminų. Bent jau sutrinant dilgėles su vaisiais, gaminant glotnučius – jokio dilginimo, išbandyta daugybę kartų ;).