APP/ Kepiniai/ Visi receptai/ Žiema

Žagarėlių gėlės

Žagarėliai, kaip ir kiti riebaluose virti skanumynai, populiariausi žiemos metu. Užgavėnių šventei, cukraus milteliais apibarstyti žagarėliai suteikia lengvumo ir elegancijos. Tokia žagarėlių forma nėra tradicinė, nors nesunkiai pagaminama ir labai graži, primenanti žiemos gėles ar snaiges. Žagarėlių tešlą išbandykite gardinti citrina ir virtuvė pakvips citrusinių vaisių gaiva. 

Tai receptas iš mano knygos “Nostalgiški skanumynai”, kuriai šį rudenį sueis jau 10 metų. Per šį laiką buvo parduota beveik 10 000 šių knygų ir visi trys atspausdinti tiražai jau yra pasibaigę. Todėl šiais, jubiliejiniais knygai, metais nusprendžiau kiekvieną mėnesį su jumis dalintis vis nauju nostalgiško skanumyno receptu iš šios knygos. Naująją receptų rubrikos seriją pavadinau NOSTALGIŠKI SKANUMYNAI, jos pagrindinis rėmėjas – Dan Sukker Lietuva cukrus. Be šio cukraus miltelių nostalgiškos Užgavėnės neįsivaizduojamos! Ant mielinių blynų, ant varškės ar mielinių spurgų, ant žagarėlių per Užgavėnias sninga saldžiausiais cukraus milteliais. Tai šventė, per kurią visos skanios nuodėmės yra atleidžiamos, o pasmaguriauti ir prisiminti vaikyste kvepiančius skanumynus tiesiog būtina. Kiekvieną mėnesį Sezoninės virtuvės socialinių tinklų paskyrose story formatu kviesiu jus aktyviai dalyvauti ir iš mano siūlomų, pasirinkti vieną nostalgišką receptą, kurį aš aprašysiu ir nufilmuosiu. Vasarį rinkotės iš varškės spurgų, plikytų spurgų, mielinių spurgų ir šių žagarėlių, kurie ir surinko daugiausiai jūsų balsų! Dalinuosi receptu bei kviečiu žiūrėti jų gaminimo video receptą.

Šiuo metu, Nostalgiškų skanumynų knygų prekyboje jau nebėra, bet įsigyti dar galite Nostalgiškų skanumynų atvirlaiškius su receptais lietuvių ir anglų kalbomis. Kiekviename atvirlaiškių komplekte rasite 12 geriausių nostalgiškų skanumynų receptų iš knygos lietuvių ar anglų kalbomis. Atvirlaiškai ne tik puiki dovana, bet ir gali būti panaudojami, kaip receptas, jį prisegant magnetu prie šaldytuvo, kaip priminimą – nepamišti pagaminti .

Eglės Juzumienės nuotrauka iš knygos “Nostalgiški skanumynai”

Žagarėlių gėlės

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
By Renata Kiekis: apie 20-25
Gaminimo laikas: apie 60 min.

Sudėtis

  • 50 g sviesto
  • 300 g miltų
  • 3 kiaušinių trynių
  • 100 g riebios grietinės
  • 1 citrinos nutarkuotos žievės
  • 2 šaukštų citrinos sulčių
  • 2 šaukštų degtinės
  • žiupsnelio druskos
  • 500 ml rafinuoto bekvapio aliejaus, virti
  • DAN SUKKER cukraus miltelių, pabarstyti

Eiga

1

Žagarėlių tešlai, minkštą sviestą išsukite su kiaušinių tryniais, grietine, keliais šaukštais degtinės ir citrinos sulčių, bei smulkiai įtarkuokite vienos citrinos geltonąją žievelę. Į paruoštą masę įmaišykite miltus ir druską, užminkykite kietoką tešlą. Ją reikėtų minkant rankomis vis patempti, kad taptų elastinga. Paruoštą tešlą, kad neapdžiūtų, uždenkite maistine plėvele.

2

Tešlą supjaustykite į kelis gabalus ir kiekvieną jų plonai iškočiokite apie 2-3 mm storio. Žagarėlių - gėlių gaminimui parinkite dvi skirtingų dydžių apvalias formas, tai galėtų būti skirtingų dydžių apvalios stiklinės. Iš tešlos išspauskite vienodą kiekį mažesnių ir didesnių apskritimų. Kiekvieną apskritimą įpjaukite centro link 6-8 vietose. Didesniųjų apskritimų centrus patepkite kiaušinio baltymu ir pirštu prispauskite mažesnįjį apskritimą.

3

Aliejų, žagarėlių kepimui, įkaitinkite iki 170-190 laipsnių temperatūros arba tiek, kad ant jo užlašinus kelis lašus vandens, jie ims šnypšdami garuoti. Labai svarbu, kad aliejus būtų tinkamos temperatūros, nes kepant per karštame - žagarėliai apdega, o per mažai įkaitintame - kepa ilgiau ir prisisunkia daugiau riebalų. Tinkamai įkaitusiame aliejuje žagarėliai kelias minutes verda ant dugno, o apvirę iškyla į paviršių. Vienai pusei apkepus, juos reiktų apversti ant kitos. Iškepusius žagarėlius sudėkite ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalų perteklius. Kepdami stenkitės, kad į aliejų patektų kuo mažiau atskilusių tešlos gabalėlių ir miltų likučių, nes jie pradeda degti, rūkti ir užteršia aliejų.

4

Ataušusius žagarėlius apibarstykite cukraus milteliais.

Užrašai

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su DANSUKKER LIETUVA

Gali patikti

Komentarai

Komentuokite