Vasara jau įpusėjo, o gal dar tik įpusėjo? Man visada gaila, jog vasara bėga greičiausiai iš visų metų laikų, bet kartu ir džiugu, kad pirmąja vasaros puse jau spėjame pasimėgauti “iš širdies”. Su šeima keliavome po Dzūkiją ir iš naujo atradome ežerus, esančius visai netoliese Druskininkų. Kartu su mumis mašinos bagažinėje keliavo ir mūsų naujasis kelionių draugas – MiniMax Big Green Egg kelioninė kepsninė. Šią vasarą ne tik namų terasoje, bet ir išvykose, gaminame patogiai, o valgome skaniai, visai taip pat, kaip ir namie.
Pirmoji mūsų išvyką su kelioniniu griliumi buvo pas vyro tėvus į sodybą, kur kepėme jautienos steikus su krevetėmis ir smidrais, o prieš pat Jonines su šeima iškylavome prie Ešerinio ežero ir kepėmė Cezario salotų įkvėptus burgerius. Na, o šį kartą su mano tėvais vakarojome prie Avirio ežero ir kepėme visų mėgstamus šašlykus. Kai mano tėvai mūsų su vyru paklausė ar šioje kepsninėje, kurioje kepame ištaigingiausius patiekalus, galima iškepti paprasčiausius šašlykus, mudu su Vyras prie grilio tik vienas kitam mirktelėjome ir pažadėjome tėvams iškepti skaniausius, jų kada nors ragautus, šašlykus lavaše.
Planuojant iškylą gamtoje man labai svarbu:
- kad viską galima būtų pasiruošti iš anksto namuose, o gamtoje beliktų tik patogiai iškepti. Visus ingredientus sandariai namuose supakuoju į platmasinius arba stiklinius indelius, o gamtoje viską belieka tik išsiimti, kepti ir vaišintis.
- kad gamtoje valgyti būtų patogu ir nereikėtų papildomai vežtis stalo įrankių bei papildomų indų. Maistas, kurį galima valgyti rankomis, garantuoja, kad po savęs gamtoje paliksime mažiau šiukšlių bei naudosime mažiau vienkartinių indų. Dažniausiai iškyloms siūlau rinktis tokius receptus, kuriuos patogu valgyti rankomis.
Todėl šį kartą populiariuosius šašlykus ruošėme lavaše. Šašlykai gavosi sultingi, nes mėsos sultys susigėrė į duoną, o ir valgyti susuktus juos į lavašą buvo daug patogiau. Prie jų iš anksto namuose paruošiau jogurtinį padažą ir supjausčiau agurkus, gamtoje beliko juos tik išsitraukti iš šaltkrepšio ir pateikti prie šašlykų susuktų į lavašą. Kaip juos gaminome papasakos Vyras prie grilio:
“Vasarą, važiuojant ilgesniam laikui prie ežerų, visada norisi skaniai pavalgyti. O kas gali būti geriau ir tradiciškiau už traškius iš išorės ir sultingus iš vidaus visų mėgstamus šašlykus? Lavaše pateikti šašlyką išmokau iš savo draugo Lauryno, taip juos valgyti daug patogiau, nes nereikia nei peilio, nei šakutės, o be to iškepta mėsa, pabuvusi lavaše, tampa dar sultingesnė. Šašlyką marinavau svogūnuose kartu su aromatingu peletrūnu iš mūsų daržo. Važiuojant iškylauti beliko užmarinuotą mėsą susidėti į sandarų indą, pasiruošti jogurtinį padažą, darže prisiskinti svogūnų laiškų ir šviežių kalendrų, supjaustyti agurkus ir pakeliui užsukti į parduotuvę lavašo.
Šašlykus, kaip ir kitus mėsos patiekalus, labai lengva ir patogu gaminti Big Green Egg MiniMax kepsninėje, kurią atsivežęs automobilio bagažinėje pastačiau tiesiai ant pavėsinės stalo visai prie pat Avirio ežero kranto. Turint tokia kepsninę galima švariai ir tvarkingai, kaip namuose, skaniai ruošti maistą. Todėl net ir iškylaudamas galiu lengvai reguliuoti karštį ir iškepti tobulus šašlykus. Pirma, mėsą gerai apskrudinu, o vėliau, primažinęs temperatūrą, apkepu ją susuktą į lavašą. Smagiausia, kad vos išlipus iš ežero galima patogiai jį valgyti, vienoje rankoje laikant agurką, kitoje šašlyką, susuktą į lavašą, kuris persismelkia aromatingomis mėsos sultimis. Rekomenduoju išbandyti!” Vyras prie grilio
Kepsninės receptas Namuose užmarinuojame šašlyką. Svogūnus supjaustome plunksnelėmis ir rankomis atskirame inde gerai triname rankomis kartu su druska, kol pradės skirtis sultys. Svogūnus sumaišome su smulkintais peletrūnais, kuminais ir pipirais. Sprandinę supjaustome 4-6 cm pailgesniais gabalais ir kuo geriau įtriname svogūnų ir prieskonių mišinį, bei paliekame kelioms valandoms marinuotis arba šaldytuve nakčiai. Gamtoje kepsninę įkaitiname tiesioginei 240-260 kaitrai, groteles patepame aliejumi. Šašlykus veriame ant vieno ar kelių nedidelių metalinių iešmų, nuvalydami svogūnus ir žoleles, nes jos kepant apdega. Kepame uždarę kepsninės dangtį ir vartydami kas kelias minutes, kol mėsa gerai apskrunda. Tokioje kaitroje šašlykas pilnai paruoštas būna per 15-20 min. Iškeptos mėsos iešmą greitai padedame ant per pusę perpjauto lavašo ir užbarstome smulkintais žalumynais: kalendromis, pjautytais svogūnų laiškais. Ištraukiame iešmus ir viską suvyniojame į pailgą ritinį, bei paliekame mėsą lavaše bręsti 10 minučių. Susuktą lavašą supjaustome taip, kad šašlyko gabaliukai liktų atskirti ir neperpjauti. Tada šiuos lavašo ir mėsos ritinėlius trumpai (apie kelias minutes) apkepame žemesnėje, apie 200 laipsnių temperatūros kepsninėje, kad lavašas lengvai apskrustų ir sustandėtų, bei jį patogiau būtų laikyti rankoje valgant. Valgykite jį pasidažydami į jogurtinį padažą, pateikite kartu su pjaustytais agurkais. Receptas paruoštas bendradarbiaujant su BIG GREEN EGG LIETUVAVyras prie grilio: sultingas šašlykas lavaše
Sudėtis
Eiga
Užrašai
Komentarai