Gaminu/ Žiema

Kalėdų sezonui – 12 skaniausių sausainių receptų

Prieš Kalėdas visada norisi iškepti daugiau sausainių. Advento metu jų iškepu daugiausiai per visus metus, kaip ir daugiausiai sudeginu žvakių. Kvapnūs sausainiai, šilta arbata ir degančios žvakės – kas žiemos pradžioje galėtų būti jaukiau? Tikiu, kad ir jūs turite savo šeimos pamėgtus sausainių receptus, bet šiemet kviečiu išbandyti ir kažką naujo. Gal tarp šių, mano mėgstamiausių, atrasite ir savo mėgstamus sausainius, kurie jus lydės dar ne vieną Kalėdinį laikotarpį.

  1. Kalėdiniai sausainiai EGLUTĖS SU MATCHA patiks mačios arbatos mėgėjams. Jos galėtų būti puiki valgoma kalėdinė dovana ir kaip priedas prie mačios arbatos, o gal ir puodelio su mačios gaminimo šluotele. Šiems sausainiams natūralios žalios spalvos suteikia žaliosios arbatos milteliai. Beje, šie sausainiai yra kepami be kiaušinių ir pieno produktų, puikiai tiktų net veganams.

2. RUGELACH su aguonomis – žydų virtuvės receptas. Šiuos sausainius galima sukti su pačiais įvairiausiais įdarais, bet aguonos – pats kalėdiškiausias.

3. Šokoladinės sezamų žvaigždės – receptas iš mano el. knygelės “Kalėdinių sausainių ADVENTO kalendorius”, kurioje kiekvienai advento dienai skyriau po vieną sausainių receptą. Jie kepami su sezamų pasta ir klevų sirupu, be pieno produktų, kiaušinių, cukraus. Patiks, net išrankiausiam valgytojui!

4. Olandiški kalėdiniai sausainiai Speculaas. Tai tradiciniai kalėdiniai sausainiai kilę iš Olandijos. Jų kepimui naudojamos trafaretinės sausainių formelės. Labai gardūs ir tikrai verti būti išbandyti!

5. Maltietiški migdolų sausainiai. Šių sausainių receptą parsivežiau iš atostogų pas brolį Maltoje. Kiekvieną kartą ten sugrįžusi jų pasmaguriauju. Sausainiai kepami tik su migdolų miltais, taigi yra be glitimo.

6. Kalėdinai varškės sausainiai su cinamonu. Patiks nostalgiškų kepinių mėgėjams. Seni geri varškės sausainiai su cukrumi, tik iškvepinti cinamonu.

7. Kalėdiniai meduoliai – kalėdinė klasika! Šių meduolių tešla lengvai minkoma ir kočiojama, kaip koks modelinas ir gardžiai kvepia šildančiais prieskoniais.

8. Močiutės sausainiai Tai mūsų šeimos receptas. Jį esu aprašius savo knygoje “Nostalgiški skanumynai”. Man tai vieni iš skaniausių, vaikyste kvepiantys sausainiai!

9. Šokoladiniai sausainiai su apelsinų žievelėmis ir kardamonais. Idealūs sausainiai kalėdininėms valgomoms dovanoms. Kvapnūs ir labai traškūs!

10. Snaigių formos žagarėliai Juos gera ne tik ragauti, bet ir gaminti, mat jie karpomi, kaip popierinės snaigės – žirklėmis. Malonus ir įtraukiantis procesas. Rekomenduoju išbandyti!

11. Sausaininiai kalėdiniai nameliai Tai tinginių kalėdiniai nameliai, nes sausainių nereikia patiems kepti, jiems puikiai tinka “Gaidelis” tipo sausainiai. Šiuos namelius lengvai “pastatys” net vaikai!

12. Sausainių ir varškės nameliai O šie nameliai – mano vaikystės klasika. 80-taisiais šis desertas buvo gaminamas beveik kiekvienoje virtuvėje! Mano noras buvo juos paversti kalėdinais ir papuošti, kaip imbierinius namelius. Labai nesudėtingi ir tokie skanūs.

Dar daugiau – 24 kalėdinių sausainių receptus rasite elektroninėje knygoje “Kalėdinių sausainių ADVENTO kalendrius”, ją visai nemokamai, vieno mygtuko paspaudimu, galite parsiųsti iš mano tinklaraščio čia.

Laikas kepti! Skanių kalėdinių sausainių!

Komentarai

Komentuokite