APP/ Mėsa/ Pavasaris/ Visi receptai

Pavasarinis triušienos troškinys su morkomis ir žirneliais

Šis triušienos troškinys tiesiog kvepia pavasariu, jis spalvingas, labai skanus ir visiškai neriebus. Artėjančioms Velykoms jis tiktų idealiai! Jau daug metų iš eilės pagrindiniam velykiniam patiekalui renkuosi triušieną, ją dar vaikystėje šiai šventei dažniausiai gamino mano močiutė, nes šalia namo stovėdavo keli narveliai šių ilgaausių. Velykoms mėgstu gaminti obuolių sultyse troškintas triušienos šlauneles su džiovintais vaisiais arba triušieną su konservuotais pomidorais ir džiovintomis slyvomis, o jei patiekalas būna labiau skirtas suaugusiems, tai renkuosi triušieną su bulvėmis ir garstyčiomis troškintą aluje.  Šiemet greičiausiai gaminsiu su morkomis ir žirneliais troškintą triušieną, kurią išbandžiau praeitą savaitgalį, ji labai tiko su namuose gamintais  kiaušininiais makaronais.  Tai toks paprastas ir jaukus naminis maistas, kurį mielai valgo ir vaikai, ir suaugę. Jį visai nesunku pagaminti, Velykų rytą viską tik sumesiu į puodą ir paliksiu kelioms valandoms lėtai troškintis. Kol mes keisimės, daužysime ir valgysime margučius, triušiena ir išsitroškins. Ankstyvąjį pavasarį pasaulinėje internetinėje receptų erdvėje galima surasti pačių įvairiausių pavasarinių troškinių iš ėrienos, veršienos, vištienos, visi jie dažniausiai gaminami su morkomis ir žirneliais, ar kitomis spalvingomis šviežiomis daržovėmis, mat jos piečiau esančiose Europos šalyse yra pavasarinės daržovės. Šie spalvingi receptai mane ir įkvėpė paruošti pavasarinį triušienos troškinį, kuriam naudojau gerai per žiemą išsilaikiusias vietines morkas bei šaldytus žirnelius, kurių atsargų pasiruošiau dar vasarą, o dabar jau pats laikas nuo jų atlaisvinti savo šaldytuvą.

Triušieną šiam patiekalui gavau iš Merkio produktų, pasirodo, jie prekiauja ne tik savo augintais šamais, bet turi ir platų kitokių natūraliai augintų maisto prekių pasirinkimą: triušienos, elnienos, sraigių, žalių grikių, medaus… Man labiausiai patiko kad triušį atsiėmiau jau gražiai supjaustytą: tvarkingai išpjautos šlaunelės, atskirai išplauti gražūs nugarinės gabaliukai, o šonkauliai irgi atsirai. Dažniausiai, kai nusiperku visą triušį, jį būna sunku supjaustyti, tą ten pjaustyti, jį kapoti reikia, norint padalinti į gabaliukus. O čia visas juodas darbas jau nudirbtas, tik imk ir gamink. Šiam pavasariniam troškiniui rinkausi tik gražiausius triušienos gabalėlius: priekines ir užpakalines šlauneles bei nugarinės gabalėlius be kaulų, mat nemėgstu, kai iš troškinio reikia rankioti smulkius kaulelius, kurių triušienoje apstu. Mažiau gražius triušienos gabalėlius: šonkaulius bei kitus kaulėtus galiukus palikau triušienos ragu. Ragu gaminu su konservuotais pomidorais ir šakninėmis daržovėmis, išsitroškinusią minkštą triušienos mėsą nuimu nuo kaulų ir sudedu atgal į puodą. Tokį troškinį labai patogu pateikti prie makaronų. Taigi, iš vieno nedidelio triušio šeimynai pagaminu net kelis sočius pietus.  Tikiuosi, ateityje pasidalinsiu ir triušienos ragu receptu.

Pavasarinis triušienos troškinys su morkomis ir žirneliais

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 įvertino )
Užsiregistruokite, kad įvertinti
Loading...
Kiekis: 4-6 asmenims
Gaminimo laikas: 3 val.

Sudėtis

 • Pjaustytos triušienos (priekinių ir galinių šlaunelių bei nugarinės)
 • 1 didelio svogūno
 • 4 skiltelių česnako
 • 4 nedidelių morkų
 • 200 g šaldytų žirnelių
 • 1 stiklinės sauso baltojo vyno
 • 2 stiklinių vandens
 • 4 šaukštų alyvuogių aliejaus
 • druskos, maltų juodųjų pipirų, dž. čiobrelių pagal skonį
 • ryšelio petražolių

Eiga

1

Šiam troškiniui naudokite 4 triušienos šlauneles, priekines ir galines bei išpjautus nugarinės gabalėlius be kaulų. Mėsą gerai nuplaukite ir palikte šaltame vandenyje šaldytuve pamirkti kelioms valandoms arba per naktį. Prieš kepant gabalėlius gerai nusausinkite, abibarstykite maltais pipirais, druska ir džiovintais čiobreliais. Puode, kuriame ir gaminsite troškinį, alyvuogių aliejuje apkepkite iš abiejų pusių triušienos gabalėlius. Iškepusią mėsą trumpam iš puodo išimkite.

2

Pjaustytus svogūnus ir česnakus suberkite kepti į tą patį puodą, maišydami lengvai apkepkite ir sudėkite stambiai pjaustytas morkas, neužilgo supilkite vyną, kiek pavirkite ir leiskite jam nugaruoti, tada sudėkite atgal triušienos apkeptus gabalėlius ir supilkite kelias stiklines vandens, kad triušiena būtų pilnai apsemta. Jei trūksta, vandens galite įpilti ir daugiau. Troškinkite lėtai žemoje temperatūroje apie 2-2,5 val. kol mėsa visiškai suminkštės, troškinimo laikas priklauso nuo triušio dydžio.

3

Kai triušiena jau bus suminkštėjusi, o dalis skysčio nugaravę, jei trūksta, troškinį papildomai gardinkite druska, pipirais ir suberkite žirnelius. Troškinį dar patroškinkite 5-10 minučių, kol žirneliai suminkštės ir nukelkite nuo ugnies. Triušieną dėkite į lėkštę, apibarstykite kapotomis petražolėmis. Pateikite su naminiais arba pirktiniais kiaušininiais geros kokybės makaronais.

Gali patikti

4 Comments

 • Atsakyti
  Dziu
  2015-03-25 at 3:14 pm

  Kodél nuplautus triušienos gabaliukus prieš gaminant reikėtų palaikyti šaltame vandenyje?

  • Atsakyti
   Rennie
   2015-04-07 at 12:13 pm

   Tai nėra būtina, bet pamirkius mėsa praranda specifinį kvapą, tai aktualiau laukinių žvėrių mėsai.

 • Atsakyti
  Eglė
  2017-03-18 at 11:49 pm

  kokį vyną naudojote?

  • Atsakyti
   Rennie
   2017-03-21 at 11:55 am

   Dabar jau nebepamenu, bet tikrai buvo sausas baltas lengvas vynas.

  Komentuokite