Gaminu/ Pavasaris/ Žiema

Planuojame šventinį meniu: LIETUVOS VALSTYBĖS ŠVENTĖMS

Artėjant tokioms svarbioms valstybinėms šventėms, kaip Nepriklausomybės diena kovo 11 d., Lietuvos valstybės atkūrimo metinės vasario 16 d. ar Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena liepos 6 d. visada iškyla klausimas, ką skanaus ir tautiškai šventiško paruošti nekasdieniškiems pietums?
Tokioms progoms į vieną vietą keliu receptus, kurie puikiai tiktų šventiniams valstybinių švenčių pietums:

  • Trispalviai cepelinai patiks norintiems tradicinio skonio, bet netradicinio patiekimo. Šiuos cepelinus ruošiau su varškės ir peletrūnų įdaru. Receptas patiks ir nevalgantiems mėsos.
  • Pavasarinis viščiukas puode. Keptas viščiukas visada gera idėja! Artėjant išsiilgtam pavasariui lėkštėje norisi matyti daugiau spalvų. Labai skanus receptas su šaldytais žirneliais, morkytėmis ir bulvytėmis.

Kokie gi šventiniai pietūs be deserto? Valstybės švenčių paminėjimuu rekomenduoju:

  • Trispalvį tortą. Jis iš knygos ”Sezoninių skanumynų istorijos”. Spalvas tortų sluoksniams suteikiau liofilizuotų vaisių, uogų ir daržovių milteliais.
  • Napoleono tortą rekomenduoju klasikinio skonio mėgėjams. Net jei niekada nesate jo kepę, išbandykite patys Napoleono tortą išsikepti namuose. Pamatysite, tai nėra jau taip sunku!
  • Varškės spurgos geriausias lietuviškas desertas! Jos patiks visiems – mažiems ir dideliems! Receptas iš knygos ”Nostalgiški skanumynai”.
  • Varškės sausainiai. Jei nenorite spurgų virimui kaisti aliejaus, kepkite saldžius varškės sausainius! Tai skaniausias desertas prie arbatos!
  • Medaus tortas su svarainiais Jei šventę norite paminėti, kaip priklauso, teks kepti tortą! Medaus tortas labai lietuviškas, išbandykite jo kremą saldinti svarainių sirupu.
  • Sluoksniuotas ruginės duonos desertas. Juodos ruginės duonos trupiniai, spanguolių ar bruknių uogienė ir plakta grietinėlė – tikras vaikystės skonis! Lengva pagaminti, o pasiruošti šį desertą galima iš anksto ir laikyti šaldytuve iki šventės kulminacijos.

Skanių kovo 11 dienos šventinių pietų!

Komentarai

Komentuokite