Gaminu/ Pavasaris/ Žiema

SOČIOS UŽGAVĖNĖS: nuo blynų blynelių, spurgų, vaflių, žagarėlių iki šiupinio

Užgavėnės nuo pat vaikystės – labai mano laukiama šventė! Vaikystėje šios šventės laukdavau ne dėl blynų, bet dėl varškės spurgų ir žagarėlių, kurių pilnus dubenis taukuose privirdavo mano močiutė. Pati tapusi mama šią šventę dar labiau pamilau ir išplėčiau jos metu kepamų skanumynų asortimentą nuo saldžių ir pikantiškų blynų blynelių, vaflių iki sotaus užgavėnių šiupinio. Dalinuosi receptais iš savo knygų ir tinklaraščio, kurie tiktų šiai šventei:

  • Spurgos ir žagarėliai. Mano vaikystės skonio spurgų receptas nugulė į nostalgiškų skaumynų knygą, bet varškės spurgas rasite ir tinklaraštyje. O knygoje “Nostalgiški skanumynai” dar laukia citrininių žagarėlių, mielinių spurgų su šokoladu ir plikytų spurgų su cinamonu receptai.
  • Užgavėnių šiupinys ko gero pats užgavėniškiausias patiekalas. Jei blynų, spurgų, vaflių ir žagarėlių jau atsivalgėte, troškinkite šį sotų ir gardų šiupinį su kiauliena ir ankštinėmis daržovėmis.

Tikiuosi, kažką skanaus iš šios receptų eilės tikrai išsirinksite šioms Užgavėnėms, kurios 2022 metais simboliškai sutampa su kalendorinio pavasario pradžia ir bus kovo 1 dieną. Linkiu sočių ir linksmų artėjančių Užgavėnių!

Gali patikti

1 komentaras

  • Atsakyti
    Auksinė liepa
    2022-03-01 at 11:52 am

    Laba diena, su pavasariu! Ar galite patikslinti ” blynai su tarkuotais obuoliais ir džiovintomis spanguolėmis” nuorodą?

  • Komentuokite