Gaminu/ Pavasaris/ Žiema

SOČIOS UŽGAVĖNĖS: nuo blynų blynelių, spurgų, vaflių, žagarėlių iki šiupinio

Užgavėnės nuo pat vaikystės – labai mano laukiama šventė! Vaikystėje šios šventės laukdavau ne dėl blynų, bet dėl varškės spurgų ir žagarėlių, kurių pilnus dubenis taukuose privirdavo mano močiutė. Pati tapusi mama šią šventę dar labiau pamilau ir išplėčiau jos metu kepamų skanumynų asortimentą nuo saldžių ir pikantiškų blynų blynelių, vaflių iki sotaus užgavėnių šiupinio. Dalinuosi receptais iš savo knygų ir tinklaraščio, kurie tiktų šiai šventei:

 • Švediškų Užgavėnių bandelių SEMLA sezonas Švedijoje prasideda anksčiau nei Užgavėnės. Tarp įvairiausių blynų ir spurgų, šis tradicinis Užgavėnių kepinys labai skaniai išsiskiria. Jei sugalvosite Užgavėnias švęsti skandinaviškai, šių banelių receptą rasite ir mano tinklaraštyje.

 • Orkaitėje kepti blynai tai dar viena atskirų blynų rūšis, kuriuos kepti labai patogu, nes nereikia stovėti prie keptuvės. Kviečiu išbandyti pikantišką pečiuje keptą “Dutch baby” blyną, patį pirmąjį šiame bloge aprašytą receptą – mano močiutės “Lenkišką” blynelį, o kaip kepu Dutch baby, esu nufilmavusi net video.

 • Užgavėnių šiupinys ko gero pats užgavėniškiausias patiekalas. Jei blynų, spurgų, vaflių ir žagarėlių jau atsivalgėte, troškinkite šį sotų ir gardų šiupinį su kiauliena ir ankštinėmis daržovėmis.

Tikiuosi, kažką skanaus iš šios gausios receptų eilės tikrai išsirinksite šioms Užgavėnėms! Linkiu sočių ir linksmų artėjančių Užgavėnių!

Gali patikti

1 komentaras

 • Atsakyti
  Auksinė liepa
  2022-03-01 at 11:52 am

  Laba diena, su pavasariu! Ar galite patikslinti ” blynai su tarkuotais obuoliais ir džiovintomis spanguolėmis” nuorodą?

 • Komentuokite